Як допомогти своєму серцю?

Статистика стверджує, що причиною половини всіх смертей є проблеми з судинами. Вчені кажуть, що головна причина серцево-судинних захворювань – неправильний стиль харчування. Зокрема, це споживання великої кількості продуктів з «прихованими» жирами і сіллю. При цьому, їсти тільки дорогі продукти, не означає харчуватися корисно для серця і судин.

Експерти виділили п’ять продуктів, небезпечних для серця і судин:

  • всі продукти з модифікованими жирами (здобне печиво, торти з кремом, більшість жирних сирів),
  • копчені та сирокопчені ковбаси, консервовані паштети (вони містять занадто багато жиру),
  • ікра – чорна і червона,
  • шампанське і шипучі вина,
  • пиво – більше 0,5 л в день для чоловіків і більше 0,33 л для жінок.

Щоб вчасно помітити неполадки з серцем, необхідно звертати увагу на деякі симптоми.

1. Високий тиск

Деякі кажуть, що високий тиск не можна пропустити: мовляв, стукіт у скронях, серцебиття відразу дадуть про себе знати. На жаль, гіпертоніки дізнаються реальні цифри свого тиск, лише потрапляючи в лікарню, де виявляються після «раптового» серцевого нападу.

Коронарні артерії засмічуються поступово, даючи організму шанс адаптуватися. В результаті серце звикає працювати на межі, без особливих зовнішніх незручностей. Але в якийсь момент трапляється гострий приступ.

Щоб цьому запобігти, всім людям після 35 років рекомендується хоча б раз на тиждень вимірювати тиск. Верхня межа норми – 140/80 одиниць.

2. Поганий сон

Прийнято вважати, що перша ознака ішемічної хвороби – болі в лівій частині грудної клітини. Але так може проявитися або вже розвинена стенокардія, або взагалі проблеми, що не мають відношення до серця – гастрит, панкреотіт, невралгія і т. д.

А ось порушення сну, а також незрозуміла денна втома, відчуття нестачі повітря – перші дзвіночки серцево-судинних неполадок.

Фахівці рекомендують підтримувати здоров’я серця за допомогою правильного харчування, а також помірних фізичних навантажень. При цьому, найшкідливіші фізнагрузкі – короткочасні з великим напруженням (наприклад, штанга і всі силові тренажери)

Якщо ви вирішили відвідувати спортзал, не женіться за ритмом сусідів – у кожного своя підготовка і свої цілі.

Під час занять дуже важливо стежити за пульсом. Якщо він зашкалює за 130-140 ударів на хвилину, то починають «горіти» м’язи, в тому числі і найважливіша – серцева. При такій напрузі того кисню, який організм здатний отримати, не вистачає для вироблення необхідної енергії. Це викликає кисневе голодування, задишку і перевантаження серця.

Найбільш корисними для серця є аеробні навантаження з великою амплітудою руху (бігова доріжка, плавання).

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.