Вільно рухатися ми можемо завдяки 200 суглобам. Але час бере своє і з віком суглоби зношуються і втрачають рухливість. Крім того, ми самі часто прискорюємо цей процес носінням тягарів, гіподинамією, неправильним харчуванням, зайвою вагою. Кожна четверта людина планети сьогодні страждає хворобами суглобів.
В останні роки хвороби суглобів неабияк помолодшали. Артрит, артроз та інші подібні недуги зустрічаються навіть у 30-річних. Першим тривожним сигналом є хрускіт під час руху. З часом може додатися скутість при русі і біль.
Які суглоби найбільш схильні до патологічних змін?
Колінний суглоб більш інших страждає від зайвої ваги. Кожен зайвий кілограм дає на нього шестикратне навантаження! Тому негайно необхідно нормалізувати вагу, якщо відчуваєте біль і дискомфорт в колінах.
Один з найбільш чутливих. На його здоров’я впливає навіть найменша різниця в довжині ніг. Вирішити цю проблему допомагає носіння індивідуальних ортопедичних устілок.
Як правило, з патологією ліктьового суглоба стикаються люди, чия діяльність пов’язана з постійним навантаженням на м’язи передпліччя і зап’ястя. Щоб полегшити стан, потрібно знизити навантаження на суглоб. Як лікування застосовується також фізіотерапія і лікувальна гімнастика.
Звичка носити важкі сумки в одній руці веде до проблем з плечовим суглобом. Більш того, плечовий суглоб є улюбленим місцем для відкладення солей кальцію. При даній патології ефективно себе проявила ударно-хвильова терапія.
Що ще допоможе поправити здоров’я суглобів?
Необхідно включити в раціон продукти, які допоможуть запобігти запаленню хрящової тканини і руйнування суглобів – жирна риба, рослинні масла з вмістом жирних кислот омега-3. Вживання достатньої кількості води допоможе зберегти еластичність зв’язок і м’язів, відповідальних за діяльність суглобів. Найбільш корисними для суглобів є апельсиновий, гранатовий і ананасовий соки. Постійно мають бути присутні в раціоні нежирні молочні і кисломолочні продукти: молоко, кефір, сир, твердий сир. Кальцій, що міститься в них, допоможе відновити хрящову тканину.
Повернути рухливість суглобам і зміцнити м’язи допоможуть наступні вправи:
– лежачи на боку, відірвіть стегна від підлоги і одночасно підніміть руку і ногу, спираючись на лікоть другою рукою і на бічну частину коліна другої ноги. Затриматися в такому положенні на 20 секунд. Повторити 10 разів в обидві сторони;
– лежачи на спині, праву ногу зігнути в коліні, стопою упертися в підлогу. Відірвіть стегна від підлоги і підніміть ліву ногу. Зробіть повтор 20 раз, а потім поміняйте ногу.
Сучасна медицина володіє цілим арсеналом нових методів лікування хвороб суглобів, тому не варто затягувати з візитом до лікаря, а при перших ознаках зупинити подальший розвиток патології.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.