Проблема закладеного носа актуальна в будь-яку пору року: взимку і восени — застуда, навесні і влітку — алергія. Для багатьох закладений ніс стає справжнім лихом, так як ротом дихати вони не можуть. Сьогодні ми можемо вдатися до допомоги медикаментозних препаратів або порад народної медицини.
Але, незважаючи на всі незручності, які доставляє нежить, багато хто з нас ігнорують будь-яке його лікування. Якщо імунітет мобілізується, то нежить дійсно пройде протягом тижня, але якщо цього не відбудеться, то цілком імовірно, що до нього приєднається серйозніший вірус і дадуть про себе знати ускладнення. При цьому ускладнення нежитю небезпечні, і найважчим є фронтит, який може призвести до абсцесу і навіть летального результату. Не вилікуваний запущений нежить може призвести до того, що інфекція спуститься нижче по носоглотці і викличе фарингіт, трахеїт або бронхіт.
Всіх описаних жахів цілком достатньо, щоб серйозно підійти до лікування нежитю, а не чекати, поки він сам пройде. Однак при перших ознаках закладеного носа не варто відразу бігти в аптеку за краплями, так вони мають як свої плюси, так і мінуси. Звичайно, краплі майже миттєво дозволяють вільно дихати носом, їх зручно носити з собою і використовувати за першої необхідності. Але треба пам’ятати, що часте застосування крапель при закладеному носі може призвести до залежності. З часом організм звикає до препарату та його дія зводиться до мінімуму. А відвикнути від крапель дуже складно. Тому фармакологічні засоби використовувати можна не більше 5 днів.
Але крім крапель існують ще кілька способів позбавитися від закладеності носа в домашніх умовах.
Щоб приготувати бурякові краплі, потрібно взяти один невеликий коренеплід, натерти його на тертці і віджати сік так, щоб не потрапила м’якоть. На всю кількість соку потрібно додати крапельку меду і закопувати в кожен хід кілька разів на день. Якщо рецепт застосовувати для лікування дитини, то сік потрібно наполовину розвести кип’яченою водою, щоб попередити печіння.
Краплі з цибулі при нежиті найчастіше роблять на масляній основі. За допомогою водяної бані прокип’ятити рослинне масло, остудити і додати до нього трохи подрібненої цибулі. Дати настоятися дві години, процідити і змащувати всередині носа.
Сік алое ефективний тільки свіжий. Його закопують по дві краплі в кожну ніздрю 5 разів на день. З цією метою використовуються рослина не молодше трьох років, беруться м’ясисті нижні листки, які ретельно миються і з них віджимають сік. Дітям до 3-х років сік алое потрібно розводити кип’яченою водою 1:1.
Якщо ніс закладає ночами, то допоможе полегшити дихання ефірне масло м’яти, лимона або евкаліпта. 1–2 краплі будь-якого ефірного масла капнути на серветку або на подушку, піднести до носа і подихати.
Цікавий факт. Кажуть, що кращий засіб від нежиті і головного болю – гільйотина. А ось жителі африканського племені шіллук лікують своїх вождів, якщо ті простудяться, абсолютно так само – відразу вбивають. Адже, на їх думку, вождь повинен бути досконалою людиною, інакше плем’я осягнуть усілякі лиха, а вождь з нежиттю вже недосконалий.