Гарне волосся – гордість жінки. Але щоб воно дійсно сяяли здоров’ям, потрібно організувати належний догляд. Ми звикли застосовувати для миття волосся шампунь, але існують простіші і натуральні засоби, які добре відмивають, роблять волосся сильним і здоровим.
У нашій свідомості так склалося, що засіб для миття волосся – це обов’язково щось пінисте, і чим більше піни – тим краще. Але дослідження показують, що саме з піною шампуні, з вмістом SLS, SLES і т.п., тільки шкодять нашому волоссю. Звичайний шампунь змиває з шкіри голови весь жир, висушуючи його, особливо кінчики. Для відновлення балансу шкіра голови починає виробляти жир з ще більшою ретельністю. Як результат – вже через день-два волосся стає жирними біля коріння, і його знову доводиться мити. Виходить замкнуте коло – чим швидше волосся стає жирним, тим частіше доводиться мити. Про наслідки такого догляду можна здогадатися.
Існує альтернатива звичайним шампунів – безсульфатні шампуні. Вони корисні для волосся, але мають свої недоліки: велика витрата і висока вартість.
Ще одна альтернатива – натуральні засоби: борошно житнє, житній хліб, гірчиця, глина, хна, кефір, мильні горіхи, жовток, сода та ін. І хоча більшість цих засобів не миляться, але відмивають волосся також добре, як і звичні шампуні, при цьому, не пошкоджуючи їх структуру.
Гірчиця, завдяки своїм маслам, добре живить волосся. Особливо корисно її використовувати для жирного волосся, але не кожен раз при митті, а краще додавати її в інші засоби, наприклад, в борошно.
Борошно житнє – один з кращих засобів для миття волосся. Воно не пересушує і не викликає посічення кінчиків. До такого засобу немає звикання, а тому його можна використовувати часто. Краще використовувати цільнозернове борошно середнього і грубого помелу. Житнє борошно підійде для всіх типів волосся, але для сухих краще взяти горохове борошно.
Також як і за допомогою житнього борошна, з допомогою житнього хліба можна оздоровити волосся. Він підходить для всіх типів волосся. В кінці миття рекомендується прополоскати волосся розчином оцту.
Жовток, відокремлений від білка, робить волосся блискучим, допомагає позбутися лупи. Жовток, як і гірчицю, не рекомендується використовувати при кожному митті, так як він сильно сушить волосся. Тому його теж краще змішувати з іншими засобами: наприклад, борошно і жовток, глина і жовток.
Глина живить шкіру голови, видаляючи зайвий жир. Краще використовувати в поєднанні з іншими засобами. Після миття обполоснути підкисленою водою (з оцтом).
Кефір, сироватка, кисле молоко зволожують і підходять для дуже сухого волосся.
Сода хоч і не є таким корисним засобом, як мука або глина, але її використовують для миття жирного волосся. Її недолік в тому, що вона не живить шкіру голови.
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.