Чому чоловіки і жінки по-різному реагують на небезпеку? Польські дослідники за допомогою МРТ визначили, що в ситуації небезпеки у чоловіків і жінок активуються різні ділянки мозку. У чоловіків приходять в підвищену активність ділянки головного мозку, що відповідають за спробу протидії небезпеки або її уникнення, а у жінок більш функціональними виявляються емоційні центри.
У дослідженні взяли участь 21 чоловік і 19 жінок. Магнітно-резонансна томографія використовувалася в момент, коли добровольці розглядали фотознімки. Спочатку фото повинні були викликати негативні емоції, а потім їх замінили на фото з позитивним сюжетом.
У ході експерименту у дівчат активувалася ліва область мозку, яка подає сигнали до центрів болю і насолоди мозку. У чоловіків більш активним був так званий лівий «острів», що відповідає за контроль мимовільних функцій. Саме ця зона приймає рішення – відповісти на небезпеку або просто проігнорувати і піти.
При перегляді приємних фотографій у дівчат краще працювала область мозку, пов’язана з пам’яттю. У представників сильної статі активність посилювалася в області, що відповідає за зорову обробку інформації.
Експерти дійшли висновку, що жінки аналізують позитивні образи в більш широкому громадському контексті і порівнюють їх з власним досвідом. Так, фото усміхненої дитини може викликати в пам’яті жінки образ її дитини в цьому ж віці. А от чоловіки звертають на це менше уваги.