Як часто на вашому столі присутня риба?

Кожен лікар з впевненістю скаже, що присутність риби обов’язкова в нашому раціоні. Але який вид риби є найкориснішим? У першу чергу хочеться відповісти: лосось. Однак лосось — не єдина корисна риба. Існує багато сортів риби, здатних зміцнити мозок, серце, та й за смаком не поступаються.

Жирні кислоти Омега-3, що містяться в рибі, корисні для нашого серця. Лікарі вже давно визнали факт, що полінасичені жирні кислоти Омега-3, які у необхідній кількості містяться в жирній рибі холодних північних вод, запобігають серцево-судинним захворюванням, зменшують ризик утворення тромбів в судинах, сприяють поліпшенню кровотоку.

Американські вчені з клініки Майо і Американська Асоціація Серця провели дослідження, в ході яких з’ясували, що вживання 150 г жирної риби три рази на тиждень забезпечує організм необхідною кількістю кислот Омега-3, які на третину знижують виникнення серцево-судинних захворювань

Однак не тільки серцю допомагають жирні кислоти Омега-3. Їх пов’язують також з профілактикою астми, псоріазу та ревматоїдного артриту.

У чому секрет жирних кислот Омега-3?

Омега-3 — це один з видів полінасищенних жирних кислот, які на відміну від насичених жирних кислот, що містяться в червоному м’ясі, здатні зменшити запальні процеси у всьому організмі, зміцнюють кровоносні судини, нормалізують рівень холестерину, а значить і артеріальний тиск. Також Омега-3 беруть участь у зміцненні імунної системи і зменшують запальні процеси в суглобах.

Найбільша кількість жирних кислот Омега-3 міститься в жирній морській рибі, що живе в холодних північних водах. Серед таких видів риби в першу чергу це сьомга, норвезький оселедець і тунець. У прісноводної риби жирні кислоти Омега-3 містяться в меншій кількості.

За заявою фахівців, кращий спосіб поповнити свій організм необхідною порцією полінасищенних кислот Омега-3 — це натуральна риба, а не вітамінні капсули. Зрозуміло, що в рибі, крім Омега-3 міститься й цілий комплекс інших корисних компонентів, які в поєднанні з жирними кислотами дають організму необхідний запас корисних елементів.

Британські вчені опублікували список найкориснішої для людини риби, серед якої виявився тунець, скумбрія, пікша і, як не дивно, консервовані сардини.

Також сучасні вчені намагаються довести, що вельми нерозумно відмовлятися від жирного прошарку риби на користь збереження стрункості фігури, так як кілька кілограмів жиру просто необхідні для міцного здоров’я.