Хвороба застала за кордоном?- як бути?

Життя людини непередбачуване. Часом нам важко передбачити, що трапиться в наступну мить. А якщо проблеми наздогнали в чужому краю, то здаються в рази серйозніше. Особливо неприємно, коли, перебуваючи в поїздці в іншу країну, наздоганяє хвороба. Головною складністю тут виявляється мовний бар’єр. Навіть люди, які більш-менш знають іноземну мову або довгий час проживають за кордоном, часом стикаються з тим, що їм банально не вистачає словникового запасу описати симптоми нездужання.

Як себе вести, якщо в чужому краю ви захворіли, а ваші мовні знання залишають бажати кращого?

Найперше, про що повинен пам’ятати кожен мандрівник, вирушаючи в дорогу, це медична страховка. Навіть якщо ви впевнені, що з вами нічого не станеться, застрахувати здоров’я буде не зайвим. Хоча більшість країн, що приймають туристів, завбачливо готують «візову» пастку – не дають права на в’їзд без обов’язкової медичної страховки.

Стандартна страховка забезпечить близько 30 тисяч євро, якщо за кордоном доведеться звернутися за медичною допомогою. При цьому слід пам’ятати, що розрахована така страховка на важкі випадки (наприклад, аварії, проблеми з серцем і.т.п.), простий візит до лікаря і покупку ліків страховка не оплатить. Якщо вам буде потрібна серйозна медична допомога, такої страховки може і не вистачити, оскільки лікування за кордоном вельми дороге. Найоптимальніший варіант – забезпечити максимальну страховочную суму, щоб при необхідності вдатися до послуг нормальної клініки і не думати про те, де брати гроші на лікування.

Перед поїздкою вам краще поцікавитися, як йдуть справи з медициною в країні, в яку ви вирушаєте. При наявності єдиних стандартів медицини, в силу тих чи інших особливостей менталітету, вам можуть надати зовсім не ту допомогу, яку ви очікуєте.

Якщо ви відправляєтеся в розвинену державу, то «сюрпризи» медицини вас можуть очікувати і там. Так, у Швеції, наприклад, майже вся медицина побудована на «природності» і відмовляється від «грубих» заходів. Тобто, якщо ви прийдете до лікарні з серцевим нападом, то цілком імовірно, що вам запропонують присісти на кушетку і почекати доктора, який може підійти до вас години через три, дати витамінку і запропонувати попити водичку. На такий випадок краще заздалегідь дізнатися координати туроператора, який порадить хорошу клініку.

Далі необхідно з’ясувати список поширених захворювань в країні, в яку ви збираєтеся. Якщо в Європі та Північній Америці цей список цілком схожий з нашим, то з екзотичних країнах з незвичним кліматом хвороби можуть бути абсолютно незнайомими. У зв’язку з цим краще заздалегідь подбати про щеплення. Також краще заздалегідь дізнатися симптоми цих захворювань і які медикаменти варто прийняти, якщо ви запідозрили недобре. Всі ці заходи простіше прийняти ще вдома, перед поїздкою, ніж затьмарити відпочинок лікуванням.

Якщо з вами все-таки трапилася неприємність, і ви маєте потребу в медичній допомозі, головне – не впадати в паніку. Звичайно, від хвилювання ви можете забути і ті десять слів, які вже встигли вивчити, але дати зрозуміти, що вам потрібна допомога можна на суміші відомих вам мов, в крайньому випадку, на мові жестів.

При будь-якому готелі є медичний кабінет, в якому вам зобов’язані надати першу допомогу безкоштовно. Якщо стан не дозволяє вам самому забезпечити себе ліками та харчуванням, про це подбають співробітники готелю.

Але якщо ви розумієте, що одним лікарем в готелі не обійтися, то попросіть когось зв’язатися з вашим страховим агентом і представником туроператора. Попросіть повідомити їм, в яку лікарню вас везуть. Потрапивши в клініку, дайте номер своєї страховки і обговоріть вартість лікування.

Якщо так сталося, що ви без свідомості, люди,що знаходяться поблизу, доставлять вас в найближчу лікарню. Щоб не виникло зволікань, завжди носіть при собі документи, адресу готелю і страховий поліс, що дозволить медикам негайно приступити до надання допомоги, не витрачаючи час на з’ясування вашої особистості.

Запам’ятайте один важливий момент – майже в усьому світі медицина платна і навіть якщо вашої страховки не вистачить, щоб покрити лікування, вам нададуть допомогу, але все одно випишуть чек, який потрібно буде сплатити, навіть по приїзду додому. Не розраховуйте на співчуття лікарів і ваш важкий стан. Тому подбайте про те, щоб завжди бути платоспроможним.