Як боротися з варикозом?

Красиві і стрункі ніжки — мрія кожної жінки. На жаль, везе з цим далеко не всім, і не тільки через їх довжину або товщину. З ногами часто трапляються неприємності куди серйозніші, такі як варикозне розширення вен.

Варикозна хвороба в останні роки стрімко молодшає. Сьогодні пік захворюваності припадає на 35 років. Статистика показує, що жінки хворіють на це захворювання в 3–4 рази частіше, ніж чоловіки. Тому сам факт належності до жіночої статі автоматично включає до групи ризику. Це означає, що підійти до проблеми варикозного розширення вен треба з усією відповідальністю і подбати можна про це заздалегідь.

Чому від варикозу частіше страждають жінки?

Естрогени, жіночі гормони, погано впливають на стан вен. Особливо інтенсивно зміна вен відбувається під час вагітності. Якщо ваші мами і бабусі страждали від варикозу, то всю вагітність і вам треба спостерігати і піклуватися про вени: носіть компресійні гольфи і колготи, вони створюють фізіологічне тиск на вени, чим допомагають кровотоку.

Якщо у представників жіночої половини сім’ї спостерігалося варикозне розширення вен, то вам краще відмовитися від гормональних контрацептивів. При цьому не треба відкидати замісну гормонотерапію при клімаксі, яку сьогодні проводять навіть незважаючи на варикоз.

Правильно сидіть при варикозі

Варикозне розширення вен спостерігається у 30% людей з сидячою роботою. Кожні 25–30 хвилин вставайте, щоб пройтися по кімнаті.

Відучіться від звички сидіти, поклавши ногу на ногу або сплівши ноги в косицю.

Не дозволяйте ногам затікати — це перша ознака того, що вени переганяють кров в авральному режимі.

Не ставте на коліна важкі сумки і не саджайте дітей, розвантажте свої вени.

Відпочиваючи перед телевізором або з книгою, покладіть ноги на журнальний столик або диванну подушку.

Якщо вас чекає тривалий переліт або поїздка в тісному кріслі, пийте більше рідини. Особливо для цих випадків підходить чай з лимоном — він розріджує кров і не дає їй згорнутися. Правильно підберіть одяг на час польоту: відмовтеся від вузьких спідниць та джинсів, ременів, водолазок і сорочок з тугим коміром. Здавлювання шиї і тулуба одягом ускладнює хід крові по периферичних судинах.

У салоні літака роззуйтесь і кожні 20–30 хвилин витягайте ноги, по 20 разів підтискайте пальці.

Харчування при варикозі

Медициною встановлено, що є продукти, які зміцнюють венозну систему, а є ті, які шкодять їй.

Особливо корисний для вен вітамін Е, який надає їм еластичність. Джерелом цього вітаміну є пророслі зерна жита і пшениці, бобові, салат, зелена цибуля, печінка, яєчний жовток, кукурудзяна, оливкова і соєва олія.

Вітамін С робить вени міцними, тому корисними будуть плоди шипшини, солодкий перець, обліпиха, чорна смородина, капуста, цитрусові.

Вітамін РР (рутин) зміцнює стінки і клапани вен. Рутином багаті шипшина, цитрусові, горобина, чорна смородина, волоський горіх, чай.

Біофлавоноїди, які надають ягодам темний колір, розчиняють тромби і полегшують просування крові по венах. Особливо корисні в цьому сенсі вишня і темна черешня.

Мідь синтезує в організмі еластин, який не дає проявлятися венозним вузлам. Морські продукти забезпечать необхідний запас міді.

Для нормального стану вен необхідний достатній запас рідини щодня — 1,5–2 л.

Що не корисно для вен, так це все жирне, борошняне і солодке — те, що збільшує вагу. Кава і алкоголь затримують рідину в організмі, чим збільшується навантаження на вени.

І остання порада – рухайтеся більше, ходіть пішки, підіймайтеся на верхній поверх по сходах, не давайте крові застоюватися у венах, і тоді ваші ніжки віддячать вам тривалою красою і стрункістю.