Як боротися з дитячими коліками?

Народження малюка – диво і радість для кожної сім’ї. Але на ряду з позитивними емоціями виникають тимчасові труднощі, одна з яких – коліки. Це явище знайоме переважній кількості батьків. Але якщо розуміти природу походження кольок і знати способи боротьби з ними, то життя малюка і батьків може бути більш спокійним.

Кольки у немовляти – це раптові тривалі напади сильного плачу у дитини протягом приблизно 3 годин, які закінчуються так само різко, як і почалися. При цьому видимої причиною плачу немає – малюк ситий і сухий, але все одно буде кричати. Батькам здається, що малюк плаче від болю в животі, так як він підгинає ніжки. Кольки, як правило, виникають, коли малюкові виповнюється 3 тижні і можуть триватиме до 3-місячного віку. Фахівці кажуть, що це не небезпечно для здоров’я дитини, хоч важко винести батькам.

Причини дитячих кольок і способи боротьби з ними

Якоїсь єдиної лікарської думки про природу виникнення дитячих кольок немає. Але багато лікарів виділяють кілька основних причин.

1. Перегодовування

Іноді батьки починають годувати дитину по першому писку. Але буває, що малюк виявляє занепокоєння не через голод, а, наприклад, з-за мокрого підгузника. Маленький шлунок не здатний переварити зайва кількість їжі, що викликає біль і плач. Оптимальна перерва між годуваннями – 2-2,5 години.

2. Перегрів

Буває, що малюкові просто жарко, але сказати про це він не може. Якщо підтримувати нормальний температурний режим (18-20 ° С) і рівень вологості (60-70%), то дитина буде набагато спокійнішою.

3. Проблеми зі шлунково-кишковим трактом у немовляти

Мається на увазі не патологія, а природний фізіологічний розвиток людини. Посилена перистальтика і підвищене газоутворення, що призводить до здуття живота, – норма для немовляти. Але це призводить до здуття, болів і крику. Допомогти можуть препарати, що містять симетикон, який зменшує кількість газів в кишечнику. Ефективний і чай з фенхелю.

4. Емоційна нестабільність мами

Мама і немовля пов’язані на багатьох рівнях: гормональному і емоційному. Багато в чому вони залишаються одним цілим. Малюк завжди відчуває настрій мами, її дратівливість, втому, тривогу, а своє занепокоєння може висловити тільки плачем. Мамі необхідно заспокоїтися і повірити, що багато що залежить від неї самої.

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.