Коли у нас немає настрою або події, що відбуваються, пригнічують нас, здається, що світ набуває сірі та чорні фарби. Як виявилося, такий опис – не просто образ, що підходить для визначення нашого емоційного стану, а реальна зміна колірної чутливості під впливом негативних емоцій.
Як заявляє професор Торстенсон з університету Рочестера (США), на кожній мові світу різні душевні стани людини символізують ті або інші кольори. Наприклад, синій часто символізує смуток, зелений – заздрість, а чорний – горе.
Вчений вирішив перевірити, чи є дані кольори тільки асоціацією або колірні сприйняття людей дійсно змінюються. Учасниками дослідження стали сто студентів-добровольців, яких попросили пройти тест на дальтонізм. Перед цим студентам показали відеоролики: одній групі – фрагмент комедійного шоу, інший – сумну короткометражку.
Потім студентам показали кілька карток з бляклим фоном різних кольорів і попросили визначити базовий колір для кожної з них. У результаті з’ясувалося, що ті, хто дивився сумний фільм, частіше робили помилки при визначенні колірного відтінку. Цікаво, що найбільш часто помилки стосувалися синіх і жовтих відтінків, рідше – червоних і зелених, що побічно підтверджує теорію про зв’язок синього кольору з сумом.
Вчені зробили припущення, що негативні емоції якимось чином порушують роботу базових зорових ланцюжків в мозку, що відповідають за сприйняття кольору.
Дослідники також помітили, що вибір улюбленого кольору людиною часто залежить від настрою. Так, люди, які почувають себе здоровими і щасливими, частіше вибирають червоні, помаранчеві, рожеві, тобто «Позитивні» відтінки. Ті ж, хто відчуває депресію, перебувають у стані тривоги або страху, вибирають сірий, чорний, коричневий. Цікаво, що і щасливі, і нещасні люди називали своїм улюбленим синій колір, тому вчені віднесли його до «нейтрального».
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.