Вчені радять робочий графік будувати з урахуванням пори року. Виявляється взимку нашому організму працювати шкідливо!
Багато хто скаже: «А ми давно здогадувалися». Мало того, що прокидатися і добиратися на роботу і з роботи доводиться в повній темряві, це ще й сильно шкодить здоров’ю.
Людина – дитя природи, і, як і іншим живим організмам, для нормальної життєдіяльності їй необхідна достатня кількість сонячного світла. Якщо в нашому житті переважає штучне освітлення протягом декількох днів, то організм може цього не помітити, але якщо рахунок пішов уже на тижні і навіть місяці, то це загрожує апатією і депресією. А у такому стані доводиться ще й працювати, що розвиває проблему в геометричній прогресії.
Вчені провели дослідження, в якому взяли участь 2000 добровольців, які працюють взимку. У результаті виявилося, що троє з десяти виїжджають на роботу за кілька годин до світанку, а повертаються додому через 3-5 годин після заходу. Такий графік дозволяє їм спостерігати сонячне світло лише з віконця офісу, та ще добре, якщо воно є. Крім того, половина опитаних зізналися, що в офісі їм катастрофічно не вистачає джерел природного освітлення. Були й такі, які зізнавалися, що на роботі природного освітлення немає взагалі.
Результати даного дослідження повинні взяти собі на замітку роботодавці. Якщо ви помічаєте, що в зимовий період працездатність колективу різко знижується, співробітники виглядають сонними і втомленими, проведіть модернізацію офісу: додайте більше джерел світла і яскравих колірних рішень в інтер’єр. До речі, відмінно «оживляють» офіс живі рослини.
Як виявилося, найскладнішим за весь зимовий період є третій понеділок січня. Крім поганої погоди на психіку співробітників офісу впливає до межі загострений постноворічний синдром. Що порадити? Постарайтеся налаштувати своє життя так, щоб у ньому з’являлося більше радощів, ніж прикрощів!
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.