Вивчаємо бородавки

Часто життя цілком здорової людини можуть псувати всілякі косметичні вади, як, наприклад, бородавки. Чому ж виникають ці неприємні утворення на тілі людини?

Бородавки — досить поширене доброякісне утворення на шкірі, що викликається вірусом папіломи людини. Зараження відбувається від хворої людини, а інкубаційний період може становити 3–8 місяців.

Бородавки бувають звичайні, плоскі і вікові. Як правило, звичайні бородавки з’являються у дітей і молодих людей. Такі утворення являють собою щільні, сухі, незапалені вузлики розміром максимум з кукурудзяне зернятко і практично безболісні. Найчастіше поверхня бородавки не гладка, а покрита нерівностями, сосочками, чим нагадує малину чи кольорову капусту. Чим більше бородавка, тим темніший відтінок вона має, а іноді бородавки можуть зливатися, утворюючи великі бляшки. Як правило, з’являються вони на тильній стороні долоні або на пальцях, рідше на обличчі і стопах.

Плоскі бородавки

Плоскі бородавки майже не видно на шкірі, вони мають гладку поверхню і округлу форму.

Буває, що після 50 років у деяких з’являються бородавки на скронях, щоках, плечах, спині і грудях. Це так звані старечі бородавки, не пов’язані з вірусною інфекцією. Вони можуть бути різної форми, як плоскими, так і такими, що підносяться над поверхнею шкіри, і колір від світло-сірого до чорного.

Бородавки не доставляють ніякого фізичного занепокоєння, але можуть стати причиною психологічного дискомфорту, особливо у жінок. Тому як проблема ця в основному косметична, то і видаляють бородавки у виняткових випадках із застосуванням рідкого азоту — кріохірургія.

Але якщо бородавка розташовується на підошві, то це може стати справжніми тортурами. З цієї причини їх видаленням повинен негайно зайнятися лікар-дерматолог або косметолог.

Особливої уваги вимагають гострокінцеві кондиломи, які найчастіше утворюються в куточках рота або на статевих органах. Вони мають гладку поверхню від блідо-рожевого до яскраво-червоного забарвлення, а до шкіри прикріплюються тонким підставою.

Травмуючись, кондиломи можуть кровоточити, а розростаючись, отримують великі розміри і перевтілюються в пухлиноподібні утворення. Такі кондиломи треба видаляти, але, насамперед, необхідна консультація лікаря, який після ретельно обстеження проведе видалення.

Ні в якому разі не можна займатися видаленням бородавок, кондилом та інших утворень самостійно! Це може нести найсумніші наслідки для пацієнта!

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.