Вириваючи зуб, ми шкодимо своїй пам’яті?

Якщо у вас не вистачає декількох зубів, готуйтеся до того, що скоро вас почне підводити пам’ять. Такі невтішні висновки зробили вчені в результаті дослідження.

В ході дослідження 273 людей віком від 55 років пройшли спеціальні тести. В результаті було виявлено закономірність між кількістю природних зубів і станом пам’яті. Звичайно, всім відомо, що з віком і стан зубів, і якість пам’яті погіршуються. Але вчені помітили, що встановлений зв’язок не залежить від віку людей.

На сьогодні ще точно не встановлена причина взаємозв’язку між пам’яттю і кількістю зубів. Вчені припускають, що наявність природних зубів впливає на когнітивну функцію. Зараз вчені втрату зубів розглядають як фактор ризику появи проблем з пам’яттю у людей похилого віку.

В ході дослідів, проведених на щурах, у яких були вирвані зуби, вчені встановили зв’язок зменшення кількості зубів з погіршенням пам’яті і здатністю до навчання. Гризуни, у яких не вистачало декількох зубів, починали страждати розладом гіпокампу – частини мозку, що бере участь у формуванні пам’яті.

У зв’язку з цим, вчені прийшли до висновку, що втрата природних зубів зменшує сенсорні сигнали, які посилає в мозок, що призводить до порушення пам’яті. Справа в тому, що зуби посилають сигнали в мозок через нерв, що відповідає за такі відчуття на обличчі як кусання і жування.

Зі спостережень учених слідує, що потрібно ретельно стежити за зубами, регулярно проходити обстеження у стоматолога. У той же час, треба розуміти, що не тільки від наявності або відсутності зубів залежить якість пам’яті. Також на її стан впливає негативно нервове і розумове перенапруження. Саме тому такий важливий здоровий спосіб життя: повноцінний сон, правильне харчування, фізична активність.

У разі наявності проблем з зубами ми рекомендуємо звернутися до нашого досвідченого лікаря-стоматолога в центрі сімейної медицини. Лікар проведе ретельне обстеження та діагностику для визначення ступеня ураження та вибору оптимального методу лікування.