Вино: ліки чи отрута?

З давніх часів вино вважалося напоєм богів. Цей напій високої цінувався в Стародавній Греції і Римі. Вже в ті часи вчені замислювалися над питанням: чого більше у вині – користі чи шкоди?

Тут же згадується і любов французів до вина. Рідко який прийом їжі у них обходиться без вина. Можливо, це і є їх секрет самої здорової нації?

Сьогодні багато хто веде здоровий спосіб життя, де немає місця вину, так як, на їхню думку, будь-який алкоголь шкідливий для здоров’я. Але останні дослідження показали, що вино що вживається своєчасно і в потрібній кількості, в цілому сприятливо впливає на організм людини, і навіть сприяє лікуванню деяких захворювань.

Користь

Отже, вино корисно вживати для поліпшення обміну речовин, зокрема для сольового обміну. Червоне і біле вино містить речовини, які стимулюють азотистий, вуглеводний і мінеральний обмін в організмі. До речі, у виноградному соку ці речовини не знайдені.

У різних видах вина було знайдено велику кількість різних вітамінів і мікроелементів, таких як кобальт, рубідій, титан, фосфор, калій, магній, йод, марганець, азот і вуглевод, вітаміни РР, В і С. Всі вони знижують тиск і тонізують організм. А антоціани, речовини, що містяться у виноградній шкірці і зафарбовують вино в червоний колір, навіть у невеликій концентрації мають антибактеріальну дію.

Вміст

У вині є елементи, які є своєрідними пастками для шкідливих молекул, які утворюються в нашому організмі в результаті неправильного харчування. Якщо вино вживати регулярно і в розумних кількостях, то можна зміцнити артерії, істотно знизити рівень холестерину в крові, уповільнити процеси старіння. Ті, хто вживає в розумних дозах вино, рідше страждають серцево-судинними захворюваннями. Помічено, що жителі виноробних областей Західної Європи відрізняються більш високим імунітетом і тривалістю життя.

Вино має цілу низку лікувальних властивостей для людського організму: антистресову, бактерицидну, антиалергічну.

Відомо, що стародавні греки додавали кілька крапель білого вина в питну воду. Вони робили це для дезінфекції води. Як показали дослідження Медичного центру в Гонолулу (США), вчиняли вони цілком правильно: біле вино, втім, як і червоне, також токсичні для колібактерій і сальмонел, як і чистий спирт. Однак найбільш сильний вплив в цьому плані надає саме біле сухе вино, що містить велику кількість кислот.

При помірному вживанні червоного вина підвищується опірність інфекційним захворюванням, вірусним інфекціям, епідемічним шлунковим захворюванням.

Вчені до цих пір повністю не вивчили механізм антимікробної дії вина. При цьому антимікробну дію ніяк не пов’язано з наявністю алкоголю у вині, так як його кількість у вині незначна. Швидше за все, такі властивості вина пояснюються наявністю у вині фарбувальних речовин, дубильних речовин, кислот, танінів та інших специфічних для вина складових.

Вивчення користі вина для організму людини продовжується. Але разом з тим вчені попереджають, що все добре в міру, і користь вина буде очевидна лише при помірному його вживанні, тобто не більше 1-2 келихів в день. В іншому випадку ароматний напій перетвориться на отруту.

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.