Виховати в собі впевненість — можливо!

Більшість людей в перебігу життя упускає цікаві можливості або не реалізовує намічені плани тільки лише тому, що зайво сумнівалися в собі. Не зможу, не впораюся, це мені не по зубах… При цьому відчувають такі люди сильний дискомфорт, перебуваючи в тіні інших. Так, впевненість в собі не кожному дана від природи, але її можна виховати і змоделювати.

І хоч шлях у такої справи непростий, але результати варті зусиль. Звідки коріння нашої невпевненості? Зрозуміло з дитинства. У кожного це проходило за індивідуальною схемою: від когось батьки занадто багато вимагали або порівнювали з більш вдалими друзями або сестрами-братами. Сумніви у власних силах, страх потрапити в смішне становище і очікування осуду з боку оточуючих — все це стоїть перепоною на шляху до життєвих успіхів і губить наші таланти.

Щоб стати впевненою у собі людиною, потрібно почати з самооцінки. Вся проблема саме в ній. Забудьте все, що вам говорили раніше про ваші досягнення, або, вірніше, їх відсутність. Коли у людини низька самооцінка, вона не може брати на себе відповідальність, тому що до кінця не впевнена у власних силах і не може побачити в собі майстра в якійсь сфері.

Якщо вам не вистачає впевненості в собі, спробуйте застосувати деякі ефективні вправи, але проробляйте їх регулярно, зробивши своєю звичкою.

Відучіться порівнювати себе з іншими. Якщо ви будете порівнювати зарплату олігархів і свою, то, звичайно, ви залишитеся в програші. Не намагайтеся навіть робити цього.

Навчіться пишатися собою: хваліть себе за найменші дії, і навіть коли немає приводу для похвали. Винесли сміття — молодець, полили вазон — розумниця, фільм подивилися — відмінно. А за великі досягнення варто хвалити себе подвійно. Головне — навчитися бачити їх у себе! Заведіть щоденник, в якому записуйте всі свої «гордості» і перечитуйте його періодично, нагадуючи своїй свідомості, який ви молодець!

Розширте для себе зону комфорту. Гуляйте там, де ви любите, ходіть в ті ресторани, які вам подобаються. І не засиджуйтеся дома, таким чином ви зупиняєте себе в життєвому розвитку. Постарайтеся займатися своїми захопленнями на людях: якщо читати — то в бібліотеці, фільм — в кінотеатрі, живопис — до музею, спорт — в спортивний комплекс і т.д.

Для розвитку впевненості в собі дуже важливе уміння підтримати будь-яку розмову, а для цього слід розвиватися всебічно. Слідкуйте за своєю мовою — вона повинна бути поставленою, чіткою і впевненою. Приділяйте максимум уваги співрозмовнику, спілкуйтеся на теми, цікаві вам обом. Будьте щирі з людьми!

Любов до себе — це дуже важливо для впевненості. Припиніть критикувати себе, називати дурним, невдахою. А всю критику, витікаючу від оточуючих, сприймайте через призму здорового егоїзму.

Визначте для себе — що ви чекаєте від життя. Зрозуміти свої принципи і цілі – це півшляху до впевненості. Складіть план досягнення цих цілей, по пунктах, і, досягнувши навіть найменшої мети, хваліть себе.

Завжди пам’ятайте, що ви — людина, гідна поваги. І якщо ви будете рухатися вперед, не звертаючи уваги на думку оточуючих, то станете впевненою у собі і успішною людиною!