Багато людей проживають десятиліття в пошуках відповіді на запитання: у чому сенс життя? А хтось не задається цим питанням, тому що впевнений, що сенсом життя є відчуття щастя. Чи є людина на Землі, яка не бажає собі і своїм близьким щастя? Зазвичай батьки бачать своє щастя в щасті своїх дітей. Але що ж люди роблять неправильно? Чому в світі так багато нещасливих? І як треба виховувати дитину, щоб вона відчувала себе щасливою?
Складно знайти універсальний рецепт досягнення щастя, але все ж, кожен може намітити свій шлях.
Згадайте, як виховували вас батьки. А як ваші бабусі і дідусі виховували ваших батьків? Вони виховували їх так само, як це робили ще їхні батьки. Звідси перша порада: якщо ваше дитинство було щасливим, то виховуйте своїх дітей так, як це робили ваші батьки. Але якщо у ваших спогадах про дитинство мало хорошого, то вибирайте для своїх дітей інші методи виховання. У першу чергу узгодьте ваше уявлення про виховання з вашим чоловіком-дружиною. Адже якщо в сім’ї не буде єдиної думки з приводу виховання, то щастя від цього малюку не додасться. У процесі виховання обговорюйте всі виникаючі проблеми. Причому щодня, корегуйте свою поведінку.
Але є правила, не дотримання яких точно зробить вашу дитину нещасною:
– Зробіть все можливе, щоб ваша дитина не відчувала себе самотньою у сім’ї. Будьте йому не тільки мамою і татом, але другом, з яким можна спілкуватися на різні теми і який буде завжди поруч в скрутну хвилину. Головне – ви самі повинні проявляти інтерес до спілкування з вашою дитиною в будь-якому віці!
– Завжди пам’ятайте, що дитина – це особистість! Коли треба, проявляйте строгість, але не перегинайте палицю. У будь-якому віці спілкуйтеся з нею як з дорослою людиною, не сюсюкайте!
– Не ставте дитині ультиматумів і не обіцяйте ніяких нагород за її послух або працю. Все це лише ілюзія нормальних взаємин. З часом дитина звикне до нагород і за їх відсутності перестане виконувати навіть найпростіші обов’язки.
– Ніколи не порівнюйте дитину з іншими дітьми! Це розвиває низьку самооцінку, дитина буде відчувати себе гіршою за інших, у неї пропаде бажання вдосконалюватися, адже в будь-якому випадку батьки знаходять когось, хто все одно краще. Порівнювати дитину потрібно тільки з нею самою! Чи стала вона кращою, чи навчилася більшому, чи робить менше помилок.
– Не вимагайте від дитини того, що їй не дано природою і що їй не подобається! Краще допоможіть їй розвивати те, що у неї виходить, і що вона робить із задоволенням.
– При дозрілих проблемах в сім’ї, ніколи не з’ясовуйте відносин у присутності дитини. Зробіть все можливе, щоб малюк не знав, що в сім’ї скандал. Діти завжди максималісти, при найменшому конфлікті вони вирішать, що їх світ руйнується і будуть почувати себе нещасними.
Завжди пам’ятайте, що ви відповідальні за щастя ваших дітей! Тому дуже старайтеся, і тоді ви самі будете щасливі!
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.