Видаляти чи не видаляти мигдалини?

Часте запалення і збільшення мигдаликів у дітей змушує батьків задуматися про питання їх видалення оперативним шляхом. Але вчені радять не поспішати з видаленням, а почекати і поспостерігати. Тільки з часом можна точно сказати, чи потрібна операція.

Вчені констатують, що часто видалення мигдалин відбувається без достатніх на те підстав. Але сучасні технології пропонують різні варіанти лікування, які допомагають зберегти мигдалини. І хоч консервативна терапія – процес тривалий і трудомісткий, але часто призводить до позитивних результатів.

До чого призведе оперативне втручання?

Нідерландські вчені провели спостереження над 111 дітьми у віці від одного до шести років. В ході спостережень був зроблений висновок, що діти з віддаленими мигдалинами хворіють так само часто інфекціями верхніх дихальних шляхів, як і ті, кому не робили операцію. В результаті виявилося, що у прооперованих малюків, за якими спостерігали два роки, були зафіксовані інфекції дихальних шляхів у середньому 7,91 разів, а у тих, хто не піддався операції – 7,84 рази. Висновок учених очевидний – дострокова операція з видалення глоткових мигдалин не дає ніяких переваг.

Яка роль мигдаликів в організмі? Головна їхня функція – захисна. Також вони беруть участь в процесі кровотворення і обміні речовин, допомагають організму справитися з харчовою алергією на багато продуктів. За даними Нью-Йоркської онкологічної служби, у людей з віддаленими мигдалинами в три рази частіше виникає ризик захворіти раковими захворюваннями. Саме з цих причин лікарі рекомендують робити операцію по видаленню мигдалин тільки по життєво необхідним показаникам.

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.