Вибір продуктів визначає характер

Як з’ясували вчені, продукти, які ми любимо найбільше, вказують на особливості нашого характеру.

Так, любителі шоколадок в глибині душі виявляються самотніми і нещасними людьми. А любов до молочних продуктів вказує на потребу в турботі і ласці. Вчені пояснюють, що ця їжа асоціюється з материнським молоком, тобто з періодом, коли нас оточувала турбота матері.

Як кажуть фахівці, пристрасть до тих або інших продуктів говорить про наявність тих чи інших психологічних потреб. Наприклад, тяга до гострого вказує на бажання додати в життя більше перцю, гострих відчуттів, вибір жорстких продуктів — горіхів і твердих фруктів — на бажання перемагати.

З точки зору психології, любов до певної їжі своїм корінням йде в дитинство або в ті часи, коли людина була щаслива, коли ті чи інші продукти асоціюються з радістю. Це означає, що в основі будь-якої харчової залежності лежить не так фізіологічна потреба, як бажання повернути кращі моменти життя.

Водночас відомо й інше. Так, любителі м’яса, особливо яловичини, часто схильні до нервозності і агресивності. А ті, хто віддає перевагу фруктам та овочам, володіють спокійним і врівноваженим характером.

Цікавий експеримент був проведений біохіміком Олександром Данилевським ще в ХІХ столітті. Протягом шести тижнів він годував голубів різною їжею: одній групі давав тільки горох, а інший – тільки варене м’ясо. З часом він помітив зміни в характері птахів. Птахи, які клювали горох, були спокійними і врівноваженими, а які їли м’ясо — дратівливі й агресивні, вони перетворилися мало не в хижаків.

Існує і зворотний зв’язок, коли відмінні риси характеру впливають на вибір їжі.

Так, на думку деяких психологів, помідори – це їжа щедрих демократів з широкою душею, а огірки люблять чутливі натури. Квасоля і капуста — це вибір людей, яким необхідно набратися сміливості і рішучості. А ось ті, хто харчується виключно овочами, відрізняються підвищеною гидливістю, страхом перед складнощами і поступливістю. Більш того, має значення і спосіб приготування овочів. Так, люди, що воліють сирі овочі, психічно здорові, а от любителі пересоленного, кислого і маринованого володіють тиранічними нотками. Наприклад, Іван Грозний любив кисле молоко, Петро Перший теж обожнював все кисле, а Сталін жити не міг без молодого вина і лимонів.

Особливий настрій надають і продукти тваринного походження. Фахівці встановили, що ковбасу і варене м’ясо воліють особистості усидливі та обов’язкові. Ті, хто віддає перевагу жирному м’ясу, — сало, грудинку, бекон — свідоцтво ревнощів, мстивості і почуття власництва. Якщо людина любить шашлики і копчене м’ясо, його можна вважати романтиком і фантазером. Морепродукти — це вибір натур мрійливих, а шанувальники сирів — послідовні, надійні і поступливі.