Про користь пророслої пшениці сьогодні знають багато хто. З давніх часів люди хотіли бути здоровими і довго жити і серед безлічі цілющих способів виділили окремо зерна пророслої пшениці. Цим засобом для збереження молодості і зміцнення здоров’я користувалися ще давньоіндійські шамани.
У наші дні дослідженнями цього лікувального продукту займаються вчені, натуропати і йоги. Про корисні властивості пророслої пшениці ходять легенди.
Відомо, що пшениця корисна сама по собі. З неї варять каші, супи, різні киселі. Але найбільше корисних речовин, вітамінів і мінералів, знаходиться в консервації — зерно береже їх для своїх паростків. Коли зерно починає проростати, воно вкладає в паросток всі корисні речовини, тому проросла пшениця в кілька разів корисніше звичайної.
У підсумку був винесений вердикт: тим, хто хоче залишатися молодим довгі роки, бажає зберегти здоров’я, сексуальність і життєву енергію, треба обов’язково включити в раціон паростки пшениці.
Найбільша кількість біологічно активних речовин міститься в паростках довжиною 1–2 мм, а більш довгі паростки набувають гіркуватий смак і втрачають частину своїх корисних властивостей. Пророслі зерна пшениці вживають щоденно по три столові ложки в сирому вигляді. Найкраще їх їсти вранці, тому що вони довго перетравлюються. Якщо важко жувати цілі зерна, їх можна перемолоти в блендері і додавати в готові супи, салати, каші.
Аюрведа вчить, що паростки пшениці дозволяють врівноважити свій внутрішній баланс, знайти в собі нові сили, зарядитися позитивною енергією. У китайській медицині паростки пшениці використовують, щоб нейтралізувати велику концентрацію енергії Інь або Ян. Крім того, згідно стародавнім вченням, цей органічний продукт призводить в баланс людську натуру, робить її гармонійною і врівноваженою.
У зернах пророслої пшениці дуже багато вітамінів, кальцію, калію, фосфору, заліза, йоду, міді, фолієвої кислоти, інших мікроелементів, необхідних людському організму. Проросла пшениця благотворно впливає на нервову систему, тому що містить велику кількість вітамінів групи В, які покращують мозкову діяльність і роботу центральної нервової системи.
Під час проростання в пшениці активізуються ензими, дія яких розщеплює поживні речовини, що знаходяться в зерні. Вітаміни, що містяться в паростках, відповідають за злагоджену роботу м’язової, серцевої, нервової систем, активізують щитовидну залозу, оновлюють кров. При регулярному вживанні пророслих зерен поліпшується шкіра, нігті і волосся, знижується рівень холестерину.
Особливу цінність представляє і оболонка зерна (висівки). Ці волокна в кишечнику сприяють нормальному опорожнению, клітковина служить губкою, яка вбирає в себе шлаки і токсини організму.
Але не поспішайте відчути ефект від пророслої пшениці. Результат настане через тижні, а то й місяці. Це має стати способом життя. Тільки так ви помітите зміни в організмі.