Знаючи про негативний вплив комп’ютерних дисплеїв на очі, багато людей купують спеціальні монітори, більш щадні для зору – ЕПТ або РК. Але вчені стверджують, що нешкідливих дисплеїв не буває. Абсолютно всі вони шкідливі для очей.
Виявляється, згубний вплив моніторів криється не в електричному випромінюванні, а в тому, що люди менше кліпають при роботі за комп’ютером.
Працюючи за комп’ютером, користувач змушений часто жмуритися, намагаючись чіткіше розглянути зображення на екрані або таким чином зменшити його яскравість. В цьому випадку може наступити астенопатія (зорове стомлення) і сухість очей. Чим сильніше людина мружиться, тим рідше вона моргає.
Максимальна напруження зору веде до скорочення кліпання до 4 разів на хвилину. Взагалі-то така тенденція не є небезпечною, але в результаті недостатнього зволоження очей виникає почуття сильного дискомфорту, схоже на пісок в очах.
Експерти провели дослідження, в ході якого учасники повинні були зосередити увагу на маленькій чорній крапці на екрані монітора. Електроміограма показала наступні результати: абсолютна більшість користувачів мружаться при роботі за компьютеором, самі того не усвідомлюючи. А при спробі сфокусувати погляд, навіть якщо людина трохи мружиться, кліпання відбувається в два рази рідше.
Рішення проблеми вчені бачать в «розумних» моніторах, здатних підлаштовувати яскравість і контрастність зображення під конкретну людину. Але поки таких моніторів немає, лікарі радять частіше кліпати, працюючи за комп’ютером, або користуватися краплями для очей «штучні сльози».
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.