Повітря — необхідна умова життя всього живого. Але ось яке повітря потребується для нормального самопочуття — сухе чи вологе? Коли вологість перевищує 70% або є нижчою 40%, то це неодмінно викличе дискомфорт перебування у навколишньому середовищі, чи це вулиця, чи квартира, чи офіс.
Коли у літню спеку вологість перевищує норму, стає душно та парко, а коли вночі температура знижується, то вологість може спровокувати появу цвілі на стінах. Але в той же час занадто сухе повітря неприйнятне для нашого організму. Буває, прокидаєшся зранку із закладеним носом та в горлі дере, хоча ще ввечері був абсолютно здоровий. Особливо часто такі явища виникають на початку опалювального сезону, коли повітря у приміщеннях різко змінює свої властивості.
Небезпека сухого повітря у негативному впливі його на слизову оболонку. Слизова пересихає та втрачає здатність до самоочищення, а це позначається на нашому диханні, тому що кисень вже не може поступати в необхідному об’ємі. Довге перебування в такому стані знижує імунітет до респіраторних захворювань, зростає зараження вірусними інфекціями дихальних шляхів. Бувають і більш серйозні випадки впливу зневодненого повітря, при яких на шкірі з’являється дегідратаційна екзема.
Дуже важливий рівень вологості повітря для новонароджених та маленьких дітей. У перші місяці життя слизова носа, рота, очей та шкіра дитини ще надто чутливі та швидко реагують на перевищення сухості. Саме цьому вологість в кімнаті, в який знаходиться малюк, не повинна бути нижчою 50%. Надзвичайно важливі для підтримання нормального стану слизової рясне пиття та прогулянки на свіжому повітрі.
Для нормального самопочуття людини вологість повітря повинна знаходитись у межах від 45 до 60%. Зберегти вологість можливо, якщо підтримувати у приміщенні температуру не вищу 21°С. Для декого така температура на початку може здатися низькою та спричиняти дискомфорт, але з часом ви звикнете, і це лише піде на користь вашому організму.