Втома така ж небезпечна для водіїв, як і алкоголь. Фахівці заявили, що для перевірки водіїв слід розробити тест на рівень втоми, аналогічний тесту на алкоголь.
Водіння автомобіля протягом трьох годин без перерви в нічний час прирівнюється до водіння у п’яному стані. Уже дві години за кермом в темний час доби порушують концентрацію і притуплюють реакцію водія так само, як і дві порції алкогольних напоїв.
Статистика показує, що приблизно п’ята частина ДТП відбувається через утому водіїв, а третина автомобілістів зізналися, що часто водять машину в напівсонному стані. У зв’язку з цим експерти запропонували ввести двогодинний ліміт на водіння автомобіля в нічний час, а також ввести заборону сідати за кермо вночі новачкам водіння.
Головна проблема в тому, що у працівників дорожньої поліції немає ніякої можливості виміряти рівень втоми водія. Тому вся відповідальність за свою безпеку і безпеку пасажирів лягає на плечі самого водія.
Звичайно, багато водіїв віддають собі звіт в тому, що небезпечно їхати за кермом втомленим, і, щоб не заснути, приймають деякі заходи – голосно включають музику, відкривають вікна, щоб свіжий вітер бадьорив їх, намагаються підтримувати бесіду, але всього цього часто недостатньо. Якщо водія долає сон, він повинен негайно зупинитися, випити кави, подрімати або навіть влаштуватися кудись на нічліг. Нехай це буде дорожче, але ніякого невиправданого ризику свого і чужого життя!
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.