Вода – найбільш вагомий компонент людського організму. Вона виступає в якості посередника, завдяки якому відбувається величезна кількість метаболічних взаємодій хімічних речовин.
Без води неможливе життя на Землі. Потреба ж людини у воді залежить від багатьох факторів, наприклад, фізична діяльність або підвищена температура тіла. Як правило, близько 20% води надходить в організм разом з продуктами харчування (фрукти, овочі). Але основну кількість людина отримує за допомогою вживання самої води.
Відомо, що для нормальної роботи внутрішніх органів і всіх систем організму щодня необхідно випивати 1,5-2 л води. Однак в останні роки стоїть проблема чистоти питної води, особливо з-під крана, разом з якою ми вживаємо багато солей, хлору і заліза. Вчені знайшли вихід – фільтрована вода. Але й тут постає нове питання: чи можна кип’ятити таку воду?
І кип’ятіння, і фільтрування є способами очищення води. Але кип’ятіння має цілий ряд недоліків:
– під час закипання у воді гинуть не всі шкідливі бактерії;
– в якості осаду у воді залишаються такі небезпечні елементи як нітрати, пестициди та важкі метали. Ще гірше – вони вступають в реакцію з хлором, утворюючи отруйні метанові з’єднання;
– при кип’ятінні води в чайнику, солі, що залишилися від попереднього кип’ятіння, осідають у воді, а потрапляючи в організм, призводять до захворювань органів і суглобів;
– кип’ячена вода вважається «неживою», так як все корисне в ній – іони магнію, натрію і кальцію, руйнуються. З кип’яченої води випаровується кисень. До речі, саме з цієї причини кип’ячену воду не можна наливати акваріумним рибкам.
Тільки сира вода доставляє до клітин живильні елементи. Тому, якщо ви хочете попити чаю, просто підігрійте фільтровану воду і отримаєте ароматний і корисний напій.