Те, що людина на 80% складається з води, нам відомо зі шкільної лави. Але як часто треба поповнювати водні резерви для нормальної роботи всього організму? Ті, у кого в сім’ї ростуть діти, напевно помічали, як багато вони п’ють рідини. Молодий організм так влаштований, що сам здатний регулювати водний баланс і поповнювати його по потребі. У дітей це виходить, так би мовити, на інстинктивному рівні.
Але з віком ми все менше відчуваємо почуття спраги, люди старше 65 років взагалі можуть її не відчувати, в той час як саме літньому організму треба багато рідини — не менше 2 л на день. І не дивно, чим старше ми стаємо, тим більше як би «всихаємо», організм втрачає воду, не так інтенсивно працюють нирки.
Нестача рідини може виражатися в загальмованості, втраті концентрації пам’яті та уваги, у неуважності та порушенні кровообігу, а також призвести до запорів.
Найчастіше дані симптоми відразу не пов’язують з нестачею рідини, але лікарі помітили, що після прийому достатньої кількості води стан хворого нормалізується.
Якщо в день вам хочеться випивати 1,5–2 л води, то все гаразд, але якщо ви не випиваєте стільки, отже, слід просто пам’ятати про це. Особливо важливо приймати достатньо води, коли ваша їжа насичена баластними речовинами (зернові, фрукти).
Причому, це важливо не тільки для нормальної роботи нирок, що пропускають через себе за день близько літра сечі, але і для травної системи. Якщо в кишечнику недостатньо рідини, баластні речовини не зможуть набухати, а це призведе до затвердіння стільця і запору.
Як би не рекламували нам сьогодні всілякі ароматні напої, здатні вгамувати спрагу (всі пам’ятають рекламу «Спрайт — не дай собі засохнути!»), але найкраще допоможе звичайна вода. На другому місці для вгамування спраги знаходиться чай фруктових сортів без цукру, а потім вже соки, кава і рідкі киселі.