Віруси давно розглядаються вченими як живі організми.
Віруси давно розглядаються вченими як живі організми. Кажуть, що перші віруси мали набагато більш складну будову, ніж їх сучасні нащадки. У той же час вони пройшли свій еволюційний шлях і обзавелися розумною системою впровадження в організм.
Помічено, що деякі віруси вражають організм двічі. Відбувається це з тієї причини, що вони атакують імунні клітини, функція яких у нейтралізації саме вірусів. Коли організм виявляє вірус, то починає виробляти антитіла проти даного вірусу. Відомо, що популяція цих клітин зберігає необхідну для нейтралізації вірусів інформацію і розташовується в легенях, що дозволяє виключити ризик повторного інфікування.
Вчені встановили, що поверхня «клітин пам’яті» містить рецептори В-клітин, специфічних для вірусу. Ці клітини покликані блокувати інфекцію. Така перша лінія захисту організму, але вона не найнадійніша. Так, вірус грипу через особливі рецептори порушує процес вироблення антитіл, ніж знищує імунні клітини.
Таким чином, імунітет змушений активувати другу лінію захисту, але за цей час вірус вже встигне адаптуватися до антитіл. Виходить, що в таких умовах організм позбавлений захисту від повторного інфікування.
Кількість В-клітин вкрай невелика, а тому описаний механізм було виявити досить складно. Вчені скористалися методом маркування вірусних білків флуоресцентними мітками, що й допомогло побачити, як В-клітини взаємодіють з вірусом.
У Центрі Сімейної Медицини Ви можете пройти всі необхідні аналізи, а також проконсультуватися з нашими фахівцями які нададуть кваліфіковану допомогу.
м.Кам’янець-Подільський ,вул. Драгоманова 14 А.