Відмова дитини від грудей

Інколи немовля відмовляється від грудей. Кричить, ухопить сосок – і тут же кидає, буває, просто спить під час годування і не бере сосок. Чому?

Причини

Причини цього явища різні. У матері може бути дуже туга молочна залоза. Треба перед годуванням ослабити її – зцідити трохи молока. Дитина може не брати плаский чи втягнутий сосок. Тоді треба ніжно, акуратно допомогти дитині зробити це, перед тим зцідивши їй в ротик кілька крапель молока (якщо у жінки пласкі соски, то вона ще під час вагітності має готувати свої груди до годування дитини молоком, щодня легесенько відтягуючи соски). Зазвичай здорова дитина пристосовується і втягує сосок.

Інколи дитину відвертає запах поту, парфумів, тютюну. Тож матері треба дотримуватися правил гігієни, мити груди, носити чисту білизну, не палити, не їсти часнику, не користуватися парфумами з «важким» ароматом.

Труднощі зі смоктанням молока можуть виникнути через вроджений неправильний розвиток губ і піднебіння. У таких випадках слід звернутися до лікаря.

Інколи дитина відмовляється смоктати, бо кишківник переповнений газами. Тому перед годуванням треба покласти маля на живіт.

Погано смокчуть молоко і засинають під час годування «ліниві» смоктуни. Таких дітей перед годуванням треба, так би мовити, розгуляти: дати полежати розкритими, щоб вони могли віліьно рухати руками, ногами. А потім «роздражнити» апетит, вкладаючи сосок в рот немовляти і зціджуючи крапельки молока.

Якщо дитина не бере сосок, слід оглянути її ротик. Якщо на язику, внутрішніх боках щік є білий наліт, то цілком імовірно, що дитина хворіє на пліснявку.