Коли малюк підростає і стає більш менш самостійним, у багатьох сім’ях починаються справжні дебати: віддавати чи не віддавати дитину в дитячий садок. В якому віці краще віддавати в садок? Якщо залишати вдома, то чи зможе дитина нормально спілкуватися з однолітками?
Переваги відвідування дитячого садка очевидні: дитина вчитися грати і спілкуватися зі своїми ровесниками, мама може вийти на роботу, малюк може брати участь в розвиваючих заняттях, набуває певну самостійність (вчиться одягатися, їсти, вмиватися та ін.)
Хоча у дитячого садку є і свої недоліки. Перш за все, це те, що більшу частину дня дитина проводить без мами таінших близьких людей, відчуваючи емоційну незахищеність. Дитині для нормального росту і розвитку необхідно емоційне тепло, любов і підтримка. І якими б хорошими не були вихователі, сім’ю малюкові вони не замінять.
По-друге, більшість дітей відчуває психологічну перевтомлюваність від неможливості побути на самоті і зайнятися тим, чим хочеться на даний момент. Це основна причина того, чому діти не хочуть ходити в садок і починають хворіти.
Але, з іншого боку, група дітей в садку – це маленька модель суспільства дорослого, де вимальовуються відносини: лідери виступають вперед, більш поступливі підкоряються або навчаються постояти за себе. Хороша репетиція дорослого життя!
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.