Чим повинна бути наповнена домашня аптечка? Деякі препарати так міцно засіли в наших аптечках, що ми перестали сумніватися в їх ефективності. При найменших недугах ми використовуємо їх, не замислюючись про їх негативний вплив на організм. До яких же ліків слід ставитися з обережністю і не накопичувати їх в аптечці?
Це самий звичний засіб для боротьби з підвищеною температурою тіла. Дійсно, швидко потрапляючи в кров, лвін усуває жар, знижує тиск і приносить полегшення хворому. Але приймати аспірин можна зрідка, в екстрених ситуаціях. Справа в тому, що в ньому міститься кислота, що негативно впливає на слизову шлунка. В окремих випадках вона може навіть викликати кровотечу. Сьогодні багато лікарі рекомендують приймати маленькі дози аспірину для профілактики серцево-судинних захворювань, проте регулярний прийом може призвести до виразок шлунково-кишкового тракту.
Анальгін настільки звичний, що часто приймається при будь-яких видах болів без призначень лікаря. Але якщо в одиничному випадку препарат не здатний завдати шкоди здоров’ю, то тривале його застосування призводить до зменшення кількості лейкоцитів у крові, які відповідають за імунну систему. Крім того, анальгін здатний викликати алергічні реакції.
Дорослі, яких здолала діарея, бачать в цьому препараті порятунок. Але в останні роки стали широко відомі випадки дитячої смертності через цей препарат. Це пояснюється тим, що потрапляючи в травну систему, препарат уповільнює роботу кишечника, а у дітей може викликати справжній параліч місцевої мускулатури. Дорослим, особливо тим, хто страждає шлунковими захворюваннями, так само слід обережніше приймати препарат. Він також може викликати тривалий запор.
Цей препарат ми «полюбили» через наполегливу рекламу про його ефективність і корисність. За словами виробника, його спеціальна оболонка не розчиняється в шлунку, зберігаючи всі потрібні інгредієнти. Але в ході досліджень з’ясувалося, що оболонка все-таки розчиняється і дуже швидко, а тому речовини, що знаходяться в таблетці просто не доходять до кишечника і виявляються марними.
Як з’ясували дослідники, більшість з них – плацебо. Абсолютно даремні, хоча й нешкідливі для людини, але накладні для наших гаманців. Основна складова даних ліків – анестетики, які не лікують, а просто знеболюють на деякий час.
Вже багато хто розуміє, що вітаміни є скоріше потужним фармацевтичним бізнесом, ніж панацеєю для міцного імунітету. За твердженням деяких лікарів, вітаміни можуть бути ефективні з метою компенсації неповноцінного харчування, але не як збагачення організму певними речовинами. Якщо часто вживати якийсь вітамін в кількості, що перевищує денну норму, можна завдати серйозної шкоди організму. Він просто фізично не зможе переробити таку неприродну для нього дозу.
Найбільша небезпека цих ліків у тому, що вони викликають звикання, депресію, а сон стає можливим тільки після їх прийому.
Небезпека в тому, що більшість таких препаратів містять амфетамін, що викликає звикання і депресію. Крім того, ліки від ожиріння містять фенфлюрамин, що ушкоджує клапани серця, і дексфлюрамін, що викликає патологічні зміни в легенях.
Ці препарати, позбавляючи від небажаної вагітності, так сильно порушують гормональний баланс жіночого організму, що стають причиною цілого ряду захворювань.
Ці препарати містять елементи, стимулюючі частину мозку, яка відповідає за вироблення і переробку глюкози, тому у багатьох викликає надмірний апетит, що призводить до набору зайвої ваги. Антидепресанти стимулюють вироблення серотоніну, «гормону радості», але також беруть участь у низці інших життєво важливих функцій: репродуктивній та травній системі, у процесі згортання крові. Як поведеться препарат на цих ділянках, не завжди передбачувано. Вчені вже не раз переконувалися, що вплив антидепресантів на організм швидше шкідливий, ніж корисний.
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.