Від чого залежить розвинене почуття гумору?

Як пояснити той факт, що деякі люди при вигляді смішного відеоролика або мультфільму заливаються сміхом, а деякі лише коротко і стримано посміхаються? Чому деякі люблять жарти і живуть з ними нерозлучно, а інші сприймають їх як насмішку? Провівши ряд досліджень, вчені прийшли до висновку, що люди, у яких короткі алелі в транспортері серотоніну, сміються і посміхаються більше, ніж люди з довгими алелями серотоніну.

У ході дослідження вчені ретельно вивчили короткі і довгі алелі транспортера серотоніну, які відповідальні за рівень серотоніну в організмі.

Серотонін – нейромедіатор, відповідальний за виникнення тривоги і навіть депресії. Алель являє собою варіант гена.

Кожен ген містить дві алелі: одна успадкована від матері, інша – від батька. У людей з короткими алелями сильніше виявляються емоції до життєвих ситуацій. Це не означає, що короткі алелі це погано, і здоров’ю вони не шкодять, як раніше припускали вчені. Така особливість лише підсилює реакцію людини як на позитивні, так і на негативні події. Володарі ж довгих аллелів на все реагують більш спокійно.

Дослідження включило в себе три експерименти. У ході першого експерименту молодим людям продемонстрували уривок з мультфільму “The Far Side” від режисера Гаррі Ларсона. У другому експерименті людям середніх років і літнім показали трохи веселий уривок з фільму «Незнайомці в раю». А в третьому експерименті зрілі і літні пари попросили обговорити причини незгоди в шлюбі.

Всі три експерименти були зафіксовані на відеоплівку. Першу реакцію, яку відзначили вчені, були так звані ввічливі посмішки. Відрізнити їх від щирого сміху досить просто експертам: справа в тому, що при щирому сміху в куточках очей утворюються зморшки, «гусячі лапки».

Учасниками експерименту всього стали 336 осіб, у яких були визначені характеристики алелів на базі слинного тесту.

В результаті трьох експериментів виявилося, що володарі коротких алелів виробляють більше позитивних емоцій. Більше того, ці люди мають більш щирі сміх і посмішки, ніж власники довгих алелів транспортера серотоніну.

Підбивши підсумки дослідження, вчені дають рекомендації всім: більше смійтеся, сміх – це профілактика багатьох хвороб!