Весняний удар!

Ось і лишилася позаду довга, холодна зима. Самий час радіти пробудженню природи, ясному весняному сонечку. Але чомусь для багатьох весіння пора стає етапом випробовувань та неприємностей із здоров’ям. На душі безпричинно мрячно, увесь день відчувається розбитість та втома, а ніч лякає невдалими спробами забутися міцним сном. Насправді, весна — це напруга для будь-якого організму, тому що, як і вся жива природа, він починає перестроюватися. І не секрет, що всі зміни доволі часто супроводжуються хворобами та депресіями. Як уникнути такого неприємного стану?

Вже стало звичкою вважати, що причиною загострення хронічних захворювань стає авітаміноз, викликаний недостатньою кількістю необхідних вітамінів та мінералів у їжі. З такою популярною версією можна частково погодитися, але авітаміноз – не головна причина усіх нездужань, він лише супутник зниження захисної реакції імунітету. Обмінні процеси у цю пору року починають прискорюватися, а це супроводжується додатковими витратами енергії та різноманітних поживних речовин, таких важливих для створення нових клітин. Цей процес оновлення і пояснює гостру нестачу вітамінів на весні та потребує ретельного відношення до вибору їжі.

Найчастіше схильні до весняної депресії та загальної кризи організму люди з хронічними захворюваннями та ті, що не дотримуються режиму харчування. Від збалансованого прийому їжі, причому, не тільки весною, але й протягом всього року, залежить загальний стан людського організму. Доволі часто весна приносить страждання людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, кістково-м’язового апарату, судин, ендокринної системи, з відхиленнями артеріального тиску.

Ще однією причиною пригніченого стану є нестача сонячного світла та гіпоксія – кисневе голодування. Адже, погодьтеся, весною ми перебуваємо на свіжому повітрі значно рідше.

Із всього вище сказаного можна зробити прості висновки, які допоможуть уникнути весняної кризи. Перш за все, необхідно зрозуміти, що основним джерелом здоров’я в цей період стане правильне харчування та активний спосіб життя. Збагативши раціон корисними продуктами, систематично піддаючи організм оптимальним фізичним навантаженням, ви зможете спокійно пережити цей природній перехід від зимової сплячки до весняно-літнього свята.