Весняний авітаміноз — перешкода для любові

Вчені заявили, що весняний авітаміноз заважає будувати стосунки з протилежною статтю. Фахівці пояснюють, що нестача вітамінів негативно впливає на прояв лібідо.

Весна майже у всіх асоціюється з новими починаннями, гарним настроєм, сонечком, пробудженням природи. Здавалося б, живи і радій життю… якщо тільки авітаміноз не заважає. Адже окрім відсутності тяги до протилежної статі, нестача вітамінів несе й інші неприємні сюрпризи.

Чому радіти? — скажете ви. Волосся потьмяніло і порідшало, колір обличчя став блідим або навіть сірим, шкіра висохла і стала роздратованою, плюс часті застуди з довгим відновленням, крім того, відчуття втоми і апатії. Все це явні ознаки браку вітамінів, яку практично всі відчувають з початком весни.

Як і все живе в природі з весною організм людини «виходить» з зимової сплячки, для чого потрібно чимало енергетичних витрат. За зиму організм розтратив запаси біологічно активних речовин і для підтримки тонусу їх необхідно поповнювати. Саме в цей період поняття весняного авітамінозу актуально як ніколи.

Сучасна харчова індустрія на перший погляд надає нам велику різноманітність продуктів, які допоможуть поповнити нам вітамінний запас, однак майже всі продукти на магазинних полицях виявляються досить низької якості. Погодьтеся, що багато з них містять консерванти і хімічні речовини мало не всієї таблиці Менделєєва.

Спробуйте сьогодні знайти ковбасу без глютамат натрію, а термін зберігання йогуртів дотягує до 30 днів! Яка звичайна простокваша в селі простоїть стільки днів? Тобто продуктів — бери — не хочу, а їсти нічого.

Упаковки багатьох продуктів містять напис «збагачені вітамінами». Але, як з’ясувалося, це простий маркетинговий хід. Адже при пастеризації і при тривалому зберіганні вітаміни втрачають свої властивості. Так, при нагріванні до 50ºС руйнується вітамін С.

Йогурти збагачені корисними бактеріями, і це чудово. Але присутній у них бензоат натрію, який допомагає «вижити» бактеріям ці тридцять діб, має антибактеріальну дію, хоча про нього на упаковці не згадується.

Є інший спосіб збагатити організм вітамінами — купити в аптеці один з безлічі вітамінних препаратів. Благо, вибір надзвичайно широкий. Однак треба пам’ятати, що приймати їх треба за рекомендацією лікаря. І тут же постає питання: що краще — натуральні вітаміни в продуктах або таблетовані препарати?

Цікаво, що на цей рахунок існують різні думки, навіть серед фахівців. Одні з них вважають, що натуральні вітаміни в перевазі, так як вони всмоктуються в наш організм строго у необхідній для нього кількості. Тоді як таблетовані всмоктуються повністю, через що можуть викликати побічні дії у вигляді розладів травлення і алергічних реакцій.

Запам’ятайте, при весняному авітамінозі організм передусім потребує вітаміни А, С, D, E і всієї групи В. Повний комплекс цих вітамінів збереже не тільки ваш зовнішній вигляд, самопочуття, але і допоможе в коханні.