Весняне сонечко пригріває все сильніше, і природа дарує нам буйство зелені. З приходом весни стає більш різноманітним наш раціон: молоді овочі допомагають подолати авітаміноз. Можна зварити суп з кропиви або зробити салат із кульбаби. Як? Ви ще не пробували? Не варто забувати про весняні дикорослі трави, страви з них дуже корисні для здоров’я. І хоч вони мають трохи незвичний смак, який не всім подобається, але існує безліч заправок, здатних надати такій страві пікантності та смаку. Пропонуємо спробувати кілька рецептів із знайомих нам трав.
Подивіться уважніше на квіточки мати-й-мачухи: жовті корзиночки з’являються вже з-під снігу. Про корисні властивості цієї рослини писав ще Гіппократ. З давніх часів квітки вживали у їжу, а листки використовували у косметичних цілях. Вітаміни та речовини, які містяться в мати-й-мачусі, роблять її відмінним протимікробним та ранозагоювальним засобом.
Спечіть в духовці одне гарне яблуко. Перетріть його через сито. Пюре змішайте з половиною склянки квіток мати-й-мачухи. Додайте в утворену масу корицю, масло та цукор.
Кульбаба — ця рослина, яка росте у нас під ногами, містить у собі півтаблиці Мендєлєєва. При цьому цілющими властивостями володіють всі його частини — квітка, листя та корінь. Головні переваги кульбаби: вона має знеболювальну, сечогінну, жовчогінну, протизапальну та тонізуючу дію. Недаремно у старовину її називали «еліксиром життя». У французів салат з кульбаб є улюбленою стравою, вони навіть вивели більш ніжніший сорт цієї рослини, спеціально для салатів.
Якщо на галявині перед вашим будинком росте кульбаба, спробуйте приготувати цей салат. Переберіть кульбабки, видаливши жорстке стебло та зів’яле листя, ретельно промийте, просушіть та дрібно наріжте. Додайте подрібнену зелену цибулю, квашену капусту та дрібно порізане варене яйце. Посоліть за смаком та заправте сметаною.
Цілющими властивостями кропиви також користувалися вже наші нащадки. Головна перевага цієї пекучої красуні у тому, що вміст у ній вітаміну С такий самий, як і в чорній смородині. Крім того, сік із кропиви підвищує рівень еритроцитів та гемоглобіну у крові, відбілює шкіру та нормалізує рівень рН.
На 1 хвилину занурте кропиву та подорожник в окріп. Добре відцідіть, наріжте та додайте дрібно порізану зелену цибулю та хрін. Тепер посоліть та додайте хрін, а зверху посипте подрібненим вареним яйцем. У якості приправи використовуйте сметану.
Якщо ви готові спробувати весняні дари землі, то прийміть нашу пораду: рослини збирайте зранку, після сходу роси. Вибирайте молоді та міцні листочки і, так як весняні трави швидко втрачають вітаміни, готуйте салати та соки одразу ж.
Смачного!