Матінка-природа заклала все необхідне для росту і розвитку в маленьке насіннячко. Насіння можна назвати животворящими капсулами, такі маленькі, але дуже поживні. У кожного виду насіння є свої сильні сторони, і дізнатися про них буде дуже корисно.
У насіння льону є дві великі переваги: це цінні омега-3 поліненасичені кислоти в складі і здатність стимулювати травлення. Також насіння льону знижують відчуття голоду і допомагають боротися із зайвою вагою.
До складу лляного насіння входить ліноленова кислота – потужний протизапальний засіб. Фітоестрогени за своїми якостями подібні до жіночого статевого гормону естрогену, тому насіння льону стабілізують гормональний баланс, полегшують симптоми ПМС і менопаузи, попереджають розвиток раку молочних залоз і передміхурової залози. Величезна кількість дієтичної клітковини підтримує нормальне функціонування кишечника. До того ж, розчинні волокна клітковини знижують рівень холестерину в крові і зменшують ризик розвитку інфаркту та інсульту.
Щоб отримати максимальний ефект, насіння льону краще перемелювати в кавомолці або блендером і додавати в каші, у випічку, смузі.
Гарбузове насіння особливо багате білками: в 100 г насіння міститься 30 г білка, більше, ніж у м’ясі! Тому особливо цінний цей продукт для вегетаріанців. Крім того, він містить вітаміни групи В, нікотинову кислоту, пантотенову кислоту, солі фолієвої кислоти.
До речі, гарбузове насіння здатне запобігати появі ниркових каменів, а також вивести з організму паразитів, особливо стрічкових черв’яків.
Для профілактики захворювань і лікування гарбузове насіння краще вживати в сирому вигляді.
На Сході кунжут вважається рослиною, яка дарує довге життя. Кунжут містить дві унікальних речовини – сезамін і сезамолін. Обидві відносяться до лігніну – сильний антиоксидант, особливо корисний для печінки жителів великих міст. Ці речовини знижують рівень холестерину в крові. В кунжуті також міститься велика кількість марганцю і міді, він багатий на кальцій, магній, залізо і фосфор. У насінні кунжуту багато вітаміну В1, цинку, дієтичної клітковини.
Це по істині еліксир молодості. Вітамін Е, що міститься в складі насіння – природний жиророзчинний антиоксидант, який нейтралізує вільні радикали, попереджає пошкодження жирових молекулярних структур – клітинних мембран, клітин мозку і холестерину. Також ці насіння багаті селеном, здатним боротися з онкологічними захворюваннями. Фітостерини – речовина, за структурою близька до холестерину. Якщо вживати її в помірних кількостях, можна знизити рівень холестерину в крові. Магній – ще один цінний компонент соняшникового насіння. Він полегшує симптоми бронхіальної астми, позбавляє від мігрені, знижує тиск, попереджає появу інфарктів та інсультів.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.