Чи знаєте ви, що 17% населення земної кулі дотримується вегетаріанства? Чому такою популярною є мода на рослинну їжу і наскільки це корисно або шкідливо для здоров’я?
Термін «вегетаріанство» з’явився в 1842 році разом із заснуванням Британського товариства вегетаріанців, і позначав він сильну ментально і фізично особистість. У наш час вегетаріанцями стають з двох причин: або з жалю до вбитих тварин, або з метою підтримки здоров’я. Часто прихильники охорони тваринного світу не купують навіть шкіряне взуття та одяг з хутра, але ось молоко, мед чи яйця вони їдять, тому що їхнє виробництво не вимагає вбивства. Прихильники здорового способу життя стверджують, що м’ясо шкідливо для людського організму, а от відмова від нього допоможе не тільки добре виглядати і чудово себе почувати, а й продовжити життя. Сьогодні багато говорять і пишуть про користь і шкоду вегетаріанської їжі, можливо, і нам слід подумати, чому віддати перевагу.
Багато фахівців стверджують, що тваринна їжа насичує наш організм необхідними амінокислотами, білками, без яких неможлива нормальна життєдіяльність. Але як же виживають вегетаріанці? А їм уже відомо, що і рослинна їжа містить білки (боби, горіхи, гречка) і при великому бажанні можна скласти свій раціон таким чином, щоб не задіяти м’ясо.
Існує думка, що без тваринних білків наш мозок не зможе повноцінно розвиватися і це вплине на розумову діяльність. А чи відомо вам, що Піфагор, Сократ, Плутарх, Платон, Леонардо да Вінчі, Бернард Шоу, Лев Толстой, Альберт Ейнштейн були вегетаріанцями? Хтось ще посперечається про загальмованість вегетаріанців?
У наш час все більша кількість людей приєднується до армії вегетаріанців в гонитві за молодістю і вічним життям. Проведені численні дослідження довели, що якщо правильно підібрати раціон з рослинної їжі, то це принесе тільки користь нашому організму. Відзначено, що при харчуванні вегетаріанською їжею знижується вміст жирів і холестерину, але підвищується рівень вуглеводів, магнію, клітковини, антиоксидантів, фолієвої кислоти. Помічено, що вегетаріанці менше страждають діабетом, ішемічною хворобою серця, гіпертонією, раком кишечника і простати.
Напевно, немає якогось однозначного рішення, що краще — бути абсолютним вегетаріанцем або фанатом-м’ясоїдом. Кожен повинен прислухатися до свого організму і вибрати для нього те, що принесе більше користі і додасть здоров’я.