В низці трудових буднів нам час від часу необхідно відпочивати для відновлення сил. Повноцінний відпочинок — це запорука як фізичного, так і психічного здоров’я. Погодьтеся, бадьорою та свіжою буде почуватися лише людина, яка добре відпочила, а ось робота без перепочинку загрожує організму перевтомою, що позначиться порушенням фізіологічних процесів.
Симптоми перевтоми проявляються болями у м’язах, постійною сонливістю та апатією, загальною слабкістю та поганим самопочуттям. А якщо ви страждаєте на хронічні захворювання, то вони дадуть про себе знати в умовах безперервної роботи.
Ви можете сказати, що добре відпочиваєте у вихідні дні. Але якщо ваш відпочинок полягає у перегляді всіх телепрограм лежачи на дивані та ще й у поєднанні з поїданням різних солодощів, то можете бути впевненими, що з початком нового тижня отримаєте лише додаткові стреси та втому. Як би це дивно не було, але більшість людей просто не вміють правильно відпочивати.
Все залежить від характеру вашої роботи. Якщо ваша робота полягає у постійному русі, фізичних навантаженнях, пересуваннях, то ідеальний відпочинок для вас — спокій десь на пляжі чи дачі з книжкою у руках або з вудочкою на березі річки. А ось тим, чия робота пов’язана с постійним сидінням в офісі за комп’ютером, просто необхідно користуватися любим шансом активно провести час: пограти у футбол, похід, лижний спорт узимку, та чи мало існує різних цікавих занять? Взагалі перевтома виникає при порушенні чергування роботи та відпочинку. А ось у людей, які звикли до активного відпочинку, набагато рідше зустрічається ознаки втоми.
Дуже корисно під час роботи змінювати види діяльності, оскільки монотонність прискорить втомлюваність. Якщо ви довго займаєтесь фізичною діяльністю, то робіть перерви для розумової зарядки, і навпаки, чергуйте розумове напруження з фізичним.
Щоб відпочинок дійсно вийшов повноцінним, треба навчитися максимально розслаблятися. 30–40 хвилин повного фізичного та психічного спокою зарядять вас енергією на весь наступний час дня. Це може бути доволі складно на початку, але привчивши себе до такого методу, ви навчитеся повністю відновлювати сили. Спершу прийміть душ. Потім зручно сядьте або ляжте, прикривши очі. Найголовніше і одночасно найскладніше — ні про що не думати та не звертати уваги на оточуюче середовище у ці моменти. Але примусьте своє тіло розслабитися, уявіть подумки себе в якомусь приємному місці та намагайтеся знаходитися в такому стані стільки, скільки часу ви відвели на відпочинок. Повірте, після такого сеансу релаксації будете почуватися як новенький!