Якщо поруч з вами живе людина, яка все бачить у чорному світлі, то в цьому необхідно звинувачувати не її, а ген песимізму, який визначає її ставлення до життя.
Група вчених з університету Британської Колумбії в Канаді провела ряд генетичних досліджень, які дозволили зрозуміти природу похмурого сприйняття навколишнього світу. Як виявилося, на депресивний світогляд впливають певні генетичні варіації, які посилюють негативне сприйняття деяких подій життя, особливо негативних.
«Це перше дослідження, яке показує, що генетичні варіації можуть дуже сильно впливати на те, яким люди бачать світ і як його сприймають. Ми припускаємо, що чоловіки і жінки дивляться на світ через окуляри різного кольору, а колір підбирають гени. Біологічні варіації на генетичному рівні можуть відігравати істотну роль при індивідуальному сприйнятті світу», — пояснює Ребека Тодд — професор кафедри психології університету Британської Колумбії.
Всьому виною варіант гена під назвою ADRA2b, який змінює сприйняття людини від нормального до негативного. Раніше дослідники виявили вже, що він відіграє важливу роль у формуванні емоційних сприйнять. Нове дослідження показало, що варіант ADRA2b впливає і на сприйняття ситуацій і у реальному часі.
Це з’єднання виробляється залозами і надає судинозвужувальну дію, а також стимулює серцеву діяльність, підвищує м’язовий тону, обмін речовин. Крім того, цей гормон бере участь у регуляції артеріального тиску, а в стресових ситуаціях викидається в особливо великих кількостях, при шоку і гіповолемічному синдромі. Також норадреналін здатний впливати на психоемоційне сприйняття світу. Більш ранні дослідження показали, що ген ADRA2b впливає на формування емоційних спогадів. Нинішнє дослідження показало, що дана генетична перебудова здатна порушити процеси сприйняття реального часу.
У дослідженні взяли участь 200 добровольців, яким показували позитивні , негативні і нейтральні слова в дуже швидкому темпі. Ті, у кого був виявлений ген ADRA2b, частіше за інших звертали увагу на негативні слова.
«Люди з такою генною варіацією в натовпі обов’язково будуть помічати в основному злі обличчя. На вулиці вони будуть обурюватися непорядкам. Вони обов’язково помітять, де можна посковзнутися, помітять камені, які можуть впасти на голову. Все це замість того, щоб бачити просто красу природи», — зазначає експерт.
Вчені вважають, що дослідження даної сфери мають перспективу і продовжать проводити експерименти. На їх думку, розуміння психоемоційної природи людини допоможе краще розібратися в патологіях головного мозку, пов’язаних з поведінковими реакціями.