Чому одні чоловіки до кінця днів залишаються вірними своїй половинці, у той час як інші не можуть утриматися від спокуси? Цим питанням задаються багато жінок.
Абсолютно несподівано боннські вчені виявили гормон, відповідальний за збереження вірності.
Було проведено цікаве дослідження, в ході якого чоловіки залишалися наодинці з красивою співробітницею університету. Ті чоловіки, які були одружені або мали серйозні відносини, відчували дискомфорт, коли красуня підходила занадто близько. Як виявилося, в усьому винен окситоцин.
Медицина вже багато чого знає про гормон окситоцин. Відомо, що він синтезується в організмі при пологах, годуванні груддю, а його призначення – психологічна адаптація. Якщо людині ввести цей гормон, то вона буде більш емоційною, наповненою любов’ю, довірою і вдячністю.
Саме з цієї причини дослідники очікували, що чоловіки захочуть підпустити красиву даму ближче до себе. Однак вони і не здогадувалися, що окситоцин працює лише стосовно до близьких людей. У ситуації з чужими людьми емоційний фон залишається не змінним.
Таким чином, можна припустити, що прийом окситоцину чоловіком посилить його почуття вірності до дружини. Однак чи врятує прийом таблетованого окситоцину від подружніх зрад?
Сексопатолог Володимир Шахіджанян пояснює: «Чоловіки – це жахливо страшно, що я скажу – але 99% (ті, хто чує мене – це виняток), хоча б один раз, якщо вони змогли дожити до 50 років, спрацювали наліво. Чоловік не хоче, але ноги несуть. Певний орган говорить «спробуй, спробуй, спробуй – раптом тобі сподобається». Тому якщо німці пропонують таку таблетку, звичайно, славно».
По правді кажучи, мало хто з медиків вірить у рятівну функцію такої таблетки. Вони відзначають, що емоції залежать не тільки від гормонального фону. І якщо чоловік патологічний зрадник, то ніякий окситоцин йому не допоможе. Хоча, можливо, він буде в цілому краще ставитися до членів своєї родини. І тут так само можна подумати: якщо чоловік почне тепліше ставитися до своєї дружини, можливо, йому вже будуть непотрібні ніякі зв’язки на стороні?