В наші дні вагітні жінки старше 30–35 років — досить поширене явище. Адже саме до цього віку багато представниць прекрасної статі знаходять матеріальне благополуччя, а також знання життя, вміння працювати і цілеспрямовано мислити. Жінка до цього моменту переповнена енергією, яку готова направити на КОГОСЬ.
Причин, за якими жінка раніше не ставала мамою, може бути безліч. Але ось довгоочікуваний момент настав! У цьому віці вагітність для жінки вже не «раптовість», а психологічна готовність. Однак не слід забувати і про фізичну підготовку, яка в 20–25 більш успішна, ніж у 35.
Природно, частка ризику завагітніти після 35 присутня завжди. Однак така думка має дві точки зору. З одного боку вітчизняні лікарі вважають вагітність після 35 дуже ризикованою, і навіть в картці у породіль за 25 відзначають «підвищений ризик». Така відмітка здатна вивести з рівноваги будь-яку жінку старше 25, навіть з самим відмінним здоров’ям. А ось західні лікарі впевнені в зворотному, і це явно відбивається на кількості породіль за 30 в їхніх країнах. Погляд на пізню вагітність тут протилежний — попереду ще стільки можливостей! Такий оптимістичний настрій явно підвищує бажання жінок народжувати дітей у будь-якому віці!
На ділі ризик має місце в будь-якому віці, особливо, коли зі здоров’ям не все в порядку. І часто буває, що готовність до вагітності визначається не реальним віком а, скоріше, біологічним. У більшості жінка за 35 при обстеженні виявляється хороше, відповідне нормі здоров’я, рівне 25-річному віку.
Звичайно, для жінок після 35 є ймовірність того, що вона може не завагітніти через те, що здатність до запліднення яйцеклітини зменшується з віком.
Жінки, які зважилися народжувати після 35, сприяють омолодженню свого організму, іноді навіть позбуваються від хронічних захворювань, менш схильні до інсультів і мають нормальний рівень холестерину в крові. Психологи ж відзначили, що мами цієї вікової категорії краще справляються з материнськими обов’язками, вони більш терпеливі, стримані і врівноважені.