Коли у жінки настає цей важливий період — вагітність, — здається, що змінюється весь світ навколо. Не виключенням стає і раціон. Якщо на початку вагітності багатьом через токсикоз на їду і дивитися тошно, то друга половина терміну — це болісна боротьба зі звірячим апетитом. При цьому у майбутньої мами складається враження, що їй не можна їсти все смачне! Але якщо усвідомити той факт, що все з’їдене в якійсь мірі потрапляє малюкові, то доводиться себе стримувати.
Слід чітко зрозуміти одну деталь:
існують корисні страви для матері і дитини та ті, які не рекомендовані. До останніх, зрозуміло, відносяться, наприклад, спиртні напої, кава, гострі, копчені, жирні і сильно засмажені страви. Але якщо за всю вагітність одноразово вжити один із небажаних продуктів, то це не відбитися згубно на стані мами і плоду.
Тим не менше, кожна жінка може знайти масу смачних продуктів, які будуть ще й корисні. Треба тільки навчитися правильно їх готувати! І пам’ятати, що продукти рослинного походження повинні складати 2/3 або хоча б половину денного раціону.
І хоч знайдуться скептики, що відкидають дане твердження, однак докази цьому знайшли вчені з Філадельфії. За їхніми спостереженнями немовлята ще в материнській утробі починають розрізняти смак їжі, і саме в цей період закладаються харчові переваги на все життя ще не народженої людини.
При цьому варто врахувати, що зазвичай малюки як би «біологічно запрограмовані» на солону і солодку їжу, а от гіркі продукти їм не подобаються. Але саме гіркими сприймаються немовлятами, наприклад, зелені овочі. Щоб вже в більш дорослому віці у мам не виникало проблем з тим, як нагодувати дитину овочами, на них треба налягати в період вагітності. Так з’явиться значно більше шансів розвинути у дитини любов до цих продуктів. До того ж, ця інформація підтверджена науково.
Дослідження показало ще одну цікаву особливість: чим більш різноманітним було харчування жінки під час вагітності, тим вередливішою дитина стане в їжі! А от якщо мама щодня буде налягати на фрукти, то і дитина придбає від неї цю рису. Багато мам, які любили пити морквяний сік під час вагітності, відзначили, що їхні малюки потім також із задоволенням пили цей вітамінний продукт.