Останнім часом почастішали випадки звернення жінок до «
Зеленої планети» з таким захворюванням як
вагініт. Цю хворобу, що має й іншу назву –
кольпіт, можуть спричинити умовно-патогенні бактерії (вважають такі бактерії, які присутні у піхві в нормі і за певних умов можуть спричиняти захворювання:
стафілокок, стрептокок та інші). Отже, вагініт (запалення слизової оболонки піхви) можуть спричиняти ці бактерії за певних умов. Це можуть бути: зниження імунітету, недотримання правил особистої гігієни, лікування деякими хімічними препаратами, загальні захворювання. Причиною вагініту бувають венеричні хвороби. Крім того, вагініт виникає на тлі гормональних розладів при захворюваннях ячників, менопаузі, ожирінні, цукровому діабеті. Іноді причиню даного захворювання служить пошкодження слизової оболонки піхви при неправильно проведених медичних маніпуляціях (аборт, неправильне спринцювання).
Основними симптомами є: виділення з піхви – водянисті, пінисті, рідкі, гнійні; вони можуть набути густої консистенції, мають неприємний запах. В гострій стадії хвора жінка часто жаліється на неприємні відчуття в ділянці статевих органів і малого тазу, свербіж в ділянці входу у піхву; можливі скарги на порушення сечовипускання.
Ліки з барбарису звичайного
Чайну ложку подрібненого кореня залити склянкою кип’яченої води, настояти протягом 12 годин у духовці. Далі нагрівати на водяній бані 15 хвилин. Пити по чверті склянки чотири рази на день за 15 хвилин до їжі.
Завжди на допомогу жінкам приходила калина. Тож, можна вживати відвар її кори, як кровоспинне і антисептичне при маткових кровотечах.
Відвар калини
Столову ложку кори
калини залити склянкою кип’яченої води кімнатної температури, нагрівати на слабкому вогні протягом 15 хвилин, потім настояти годину. Процідити. Пити по 1-2 столові ложки після їжі.
Ванна лікувальна
Зробити суміш: трава череди трироздільної, квітки ромашки лікарської, трава чебрецю плазького, трава материнки, листя кропиви дводомної, листя чорної смородини – у співвідношенні 5:3:2:1:5:2. П’ять столових ложок суміші залити літром води, довести до кипіння, потримати 1-2 хвилини на маленькому вогні. Настояти годину, процідити.
Вилити у ванну з температурою води 32-36 С, тривалість процедури – до 20 хвилин. Приймати такі ванни через кожні 2-3 дні.
Для спринцювання використовують також – окремо або суміші – настої таких рослин: кора дуба, трава гірчака перцевого, трава грициків, трава стокроток багаторічних.
Внутрішньо застосовують також настій осоту городнього (особливо при різких болях) і полину звичайного (інша назва – чорнобиль).
Настій осоту
Столову ложку трави залити в термосі склянкою окропу, настояти годину. Процідити. Пити теплим по третині склянки за 10 хвилин до вживання їжі.
Настій полину звичайного
Чайну ложку подрібненої трави заливають склянкою окропу, настоюють годину. Процідити. Пити по ¼ склянки за 15-20 хвилин до вживання їжі.
Наталія Земна