В пошуках вічної молодості

Все більше науковців і лікарів вишукують шляхи продовження життя, уповільнення процесів старіння, збереження молодості та її повернення.

Французькі і японські науковці довели, що цибуля омолоджує організм та сприяє розвитку інтелектуальних здібностей. Ряд досліджень, які вони проводили доводять, що цибуля чудово очищає клітини головного мозку, сприяє розвиткові розумових здібностей. В її складі є активні сірчані з’єднання, які потрапляючи в кров людини позитивно впливають на ряд важливих зон, що відповідальні за омолодження клітин мозку. В наслідок цього поліпшується пам’ять та емоційний стан. Згідно з останніми дослідженнями вживання цибулі і часнику знижує ризик розвитку захворювання на рак молочної залози. Крім того вони є одними з найкращих засобів, що борються з інфекціями та зміцнюють імунітет.

Крістіан Леувенбург, професор геріатрії Медичного коледжу Університету Флориди до процесів омолодження організму теж підходить дуже просто і раціонально. Після дослідів, які його група тривалий час проводила над гризунами науковець стверджує, що навіть незначне зниження споживання калорій і помірне фізичне навантаження сповільнюють процеси старіння організму на 20–40%. «Отримані нами результати свідчать про те, що навіть незначне зниження калорійності їжі та легкі фізичні вправи виявляють дуже сприятливу дію на такий важливий орган, як печінка, функціонування якої значно погіршується з віком», — зазначає професор Леувенбург.

Львівські науковці Володимир Монастирський та Ярослав Алексевич взагалі нещодавно заявили, що знайшли еліксир молодості. Ці співробітники Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького запатентували в Державному департаменті інтелектуальної власності винахід «Спосіб омолодження організму». Сеанс омолодження триває два тижні. При цьому внутрішньовенно вводиться препарат стрептокінази (строкіназа) з гепарином при одночасному насиченні організму амінокислотами, жирними кислотами, вітамінами, мікроелементами та антиоксидантами.

Останні споживаються у вигляді спеціального коктейлю. Попередні досліди на щурах дали позитивні результати. Науковці стверджують, що їх дослідження відкриває шлях до створення ефективного способу омолодження організму людини. Далі черга за добровольцями.

Сьогодні чимало науковців і лікарів займаються геронтологією (наука про продовження життя і уповільнення процесів старіння).

З року в рік зростає цікавість до ювенології – науки про продовження та збереження молодості, її повернення. І це не дивно, адже природа нашого організму така, що життєздатність основних органів, а це передусім серце, нирки, печінка, шлунок, залози внутрішньої секреції тощо розрахована принаймні на 150 років. Слід насамперед забезпечити їх нормальне функціонування, берегти центральну та периферичну нервовому систему. Особливо в наш стресовий час надзвичайно важливо уникати перенавантажень і стресів. «Смерть раніше 150 років – насильницька смерть», — зазначав видатний російський біолог Ілля Мечников.

Не для кого не секрет, що якщо людина дотримується гігієни особистого життя, знає міру в споживанні їжі, напоїв, фізичних навантаженнях, займається фізкультурою, дотримується дієтичних основ раціонального харчування, дозованого голодування з обмеженням споживання жирів і вуглеводів, то вона має усі шанси прожити довго і щасливо. Заважає нам цього досягти неправильний спосіб життя з його шкідливими звичками, негативний вплив навколишнього середовища тощо.

До 30 років у людини співвідношення старих клітин, і тих, що народжуються приблизно однакове. Перевищення кількості старих клітин над молодими починається орієнтовно з 50 років, а з 60 сповільнюється створення молодих. Токсини, продукти метаболізму, солі радіонуклідів все більше накопичуються в клітинах. Також на клітинному рівні сповільнюються обмінні процеси. За схемами, нав’язаними ззовні, а не за спадково-природними, відбуваються біохімічні реакції, проходять нервово-електричні імпульси. В наслідок того, що в клітині переважають нітрати, нітрити, аміак вона значно швидше старіє і відмирає.

Отже необхідно підсилити процес синтезу нових клітин, а це і є процес омолодження. Для цього слід очистити клітину від «шлаків», забезпечити на клітинному рівні повноцінне живлення вітамінами, макро- й мікроелементами, амінокислотами, глікозидами, алкалоїдами і сапонінами. Якщо людина буде запобігати старінню клітин то збільшить своє життя на 20–35 років.

Здавна тібетські ченці для омолодження та «очищення» клітин розтирали 350 г часнику на мезгу в порцеляновій ступці, брали знизу 200 г цієї маси, додавали 200 мл 96% спирту і настоювали в порцеляновій ємності зі щільно закритою кришкою впродовж 10 днів. Потім віджимали сік і в темних пляшечках його зберігали. До 50 мл молока або сироватки впродовж 11 днів додавали часниковий настій: перший день – 7 крапель, другий – 15, потім 24, 33, 42, 36, 27, 18, 9, 75. На 11-й день — 75. Лише через 6 років повторювали зазначену процедуру.

В цей час особливу увагу приділяли дієтичному харчуванню, споживанню продуктів багатих на кальцій, їли курагу. Рекомендується щодня з’їдати по 30 горіхів, 20 г твердого сиру та ізюму, 100 г свіжого кисломолочного сиру, запиваючи чистою водою або дуже сильно розбавленим сухим червони вином. Слід також споживати апельсиновий і лимонний соки. Ченці особливу увагу приділяли самонавіюванню та глибокому диханню. У хворі місця вони подумки транспортували енергію.

При досягненні 50-річного віку після їжі слід викликати додаткове виділення шлункового соку. Для цього варто з’їсти 2 ч. ложки морської капусти, 30 г солоних маслин, 10 г оселедця та 50 г квашеної капусти. Через годину після прийому їжі можна випити 1 ч. ложку 0,1–0,3% соляної кислоти, яку слід розвести в 50 мл води. Не рекомендується їсти смаженого, свинини, вершкового масла, сметани.