У літню спеку і духоту свіжий струмінь повітря здається порятунком. Але лікарі попереджають, що протяги можуть бути більш небезпечні, ніж морози, так як викликають точкове переохолодження організму. Протяг впливає холодним повітрям на невелику частину тіла, причому людина може навіть не помітити цього.
Небезпека в тому, що організм не реагує на таку локальну загрозу і не включає свої захисні механізми, а тому протяг практично безперешкодно добирається до наших вух, попереку, грудей і інших відділів тіла, викликаючи цілий ряд важких захворювань: отит, радикуліт, бронхіт, ангіна , фарингіт.
Практика показує, що часто протяги викликають невропатію і радикуліти шийного, грудного, попереково-крижового відділів. Крім того, в області кісткових каналів черепа і хребта, які є місцем виходу нервових корінців, розвиваються запальні і дистрофічні процеси, що супроводжуються важким болем. Це означає, що обличчя і шию треба в першу чергу берегти від протягів.
Особливо часто протяги стають загрозою здоров’ю в літню спеку. Це відбувається через неправильно встановлені кондиціонери і різкий перепад температури між вуличною і кімнатною температурою. У нормі різниця не повинна перевищувати 10 градусів.
Включаючи кондиціонер, стежте, щоб потік холодного повітря був спрямований уздовж стелі, ні в якому разі не сідайте в зону прямого впливу протягу. При правильно встановленому кондиціонері важче холодне повітря буде опускатися поступово, а це суттєво знизить ризик захворювання.
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.