З настанням сонячних днів багато хто з нас прагне отримати бронзовий колір шкіри природним шляхом. І незважаючи на застереження дерматологів про шкоду ультрафіолету, прихильники шоколадної засмаги продовжують повністю віддаватися сонцю. У той же час американські вчені довели, що навіть після заходу сонячні випромінювання продовжують завдавати шкоди шкірі.
Виявляється, що енергія, яка утворюється при активації ферментів ультрафіолетовим випромінюванням, переноситься в ДНК в темряві, пошкоджуючи спадкові елементи. Вчені назвали цей процес хемозбудженням.
Ще раніше фахівці встановили, що солярій ще більше шкодить організму, ніж було відомо до цього. Про це говорить навіть той факт, що люди, які зловживають солярієм, частіше звертаються до лікарів. Багато пацієнтів скаржилися на опіки шкіри та очей, переднепритомний стан, а також травми м’язів.
Але і це ще не все. Дослідження показали, що пік негативних наслідків від надлишку ультрафіолетового випромінювання настає через кілька годин після перебування на сонці. У ході експериментів на мишах і людині вчені з Єльського університету (США) вивчили наслідки ультрафіолетового випромінювання для меланоцитів. З’ясувалося, що опромінення викликає в меланоцитах специфічний дефект ДНК – «циклобутановий піримідиновий димер» (ЦПД).
На подив учених, сплеск ЦПД спостерігався не тільки безпосередньо під час випромінювання, але і через три години, навіть у темряві. Більше того, основна кількість ЦПД прийшлася саме на темний час доби.
Експерти вважають, що виявлений ними феномен пов’язаний з хемозбудженням. В той же час повільність наростання енергії хемозбудження дає надію, що в майбутньому будуть розроблені методи блокування цього процесу. Це можуть бути, наприклад, спеціальні креми після засмаги.
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.