Прагнення жінки зберегти красу і молодість — ознака її любові й поваги до себе. Історії відома величезна кількість всіляких засобів, здатних обдурити час, але не надовго. У наші дні жінки починають стежити за своїм обличчям і тілом замолоду, та й сучасний арсенал косметології стає все важчим. Різноманітність кремів від ранніх зморшок, проти старіння така велика, що не складно і заплутатися у всій цій пишноті. Крім того, жінки у віці 35–40 років вже всерйоз замислюються не просто про креми та косметологічні масажі, вони готові і на більш радикальні засоби — наприклад, ін’єкції краси.
Але корекція зовнішності за допомогою чарівних уколів викликає безліч суперечливих питань. Чому ж ін’єкції краси користуються в наші дні такою популярністю? Які результати і наслідки даних процедур? Як часто можна повторювати процедури? Лікарі-косметологи сьогодні пропонують різні препарати, обіцяючи повернути або підтримати молодість. Але чи може жінка бути впевнена в успішному результаті процедури?
Зморшки можуть з’являтися з різних причин. Це може бути спадкова схильність, неправильна робота залоз внутрішньої секреції. Іноді жінки самі провокують передчасну появу зморшок, наприклад, різко знижуючи вагу або недостатньо часу приділяючи сну. Неправильно підібраний крем для шкіри так само може стати причиною появи «незапланованих» зморшок. Особливо це хвилює молодих жінок.
Мімічні зморшки можуть з’явитися і в дуже молодих дівчат, якщо у них занадто рухлива міміка обличчя. Найчастіше зморшки з’являються в типових місцях в результаті скорочення м’язів — область лоба, між брів, на переніссі, в області зовнішніх куточків очей.
Лікарі-косметологи запевняють, що ін’єкції такими препаратами як «Ботокс», «Диспорт», «Рестилайн», «Перлаін», «Колаген» позбавлять від зморшок і принесуть бажане омолодження.
Відгуки про дані препаратах звучать найрізноманітніші. Але як насправді вони діють? Почнемо по порядку.
Контурна пластика
Процедура контурної пластики (або моделювання обличчя) спрямована на усунення зморшок, складок, корекцію овалу обличчя, збільшення обсягу губ, щік, підборіддя. Контурна пластика здійснюється за допомогою трьох основних груп препаратів.
Препарати першої групи (наприклад, Рестилайн (Restyline) є гелями на основі гіалуронової кислоти. Гіалуронова кислота — полісахарид, що входить до складу нашого організму: він знаходиться в клітинах шкіри, в хрящах, в суглобах, в кістках. Оскільки організм сприймає гіалуронову кислоту як частину себе, то ускладнення і алергії виникають вкрай рідко. Головна властивість гиалурона — притягати молекули води. Гіалуронову кислоту добувають, найчастіше, з півнячих гребенів, але буває, що використовується пуповина людини, а може бути і склоподібна речовина очей великої рогатої худоби. Останнім часом все більш поширеним стає метод приготування гіалуронової кислоти нетваринного походження, як правило, з водоростей. Головний недолік гиалурона — невеликий термін дії.
Під впливом обміну речовин кислота зникає без залишку вже через 8 місяців. Хоча вчені навчилися обробляти спеціальним чином гіалуронову кислоту, щоб вона повільніше розсмоктувалася після введення. Ще одна перевага даної речовини — вона абсолютно нешкідлива, тому що повністю виводиться з організму, а також стимулює вироблення шкірою власного колагену.
Друга група препаратів контурної пластики (наприклад, Ревідерм (Reviderm), заснована знову ж на гіалуроновій кислоті, але з додаванням синтетичних мікрочастинок для більш тривалої дії. Недолік у тому, що кислота з часом розсмоктується, а ось мікрочастинки — ні, і це може стати причиною нерівності і запалення шкіри.
Третя група представлена препаратами на основі силікону. Силікон хороший, на перший погляд, тим, що нагороджує довічним ефектом. Але чи добре це? Через час силікон може тверднути і навіть переміщатися під шкірою.
Ліполліфтінг — ще одна процедура контурної пластики, в якій використовуються власні жирові клітини. Здавалося б — мрія: прибрати жир з живота і стегон і набути молоде обличчя або красиві груди. Але процедура вимагає ретельної гормональної підготовки протягом місяця, а потім ще невідомо, чи приживуться імплантовані тканини.
На сьогоднішній день Ботокс є найпопулярнішим методом нехірургічного омолодження. В основі препарату не що інше, як ботулотоксин, що виробляється мікробом Clostridium botulinum отрута — збудник ботулізму. Вчені помітили здатність речовини блокувати передачу нервових імпульсів. Спочатку це успішно застосовували в лікуванні таких захворювань як параліч, ДЦП, спазми, але в міру застосування препарату було відмічено, що він не тільки полегшує страждання хворого, але і розгладжує зморшки.
Деякі скептики можуть геть відкидати даний метод косметології, зачувши про застосування отрути. Насправді все не так страшно, якщо використовувати мінімальну дозу, здатну блокувати мімічні м’язи і відучити їх морщитися. Диспорт є тим же ботоксом тільки має іншу концентрацію та умови зберігання.
Думок на рахунок ін’єкцій Ботокса і Диспорта існує безліч. Головне, при ухваленні рішення, – вибрати професійного лікаря.
Мезотерапія передбачає введення під шкіру за допомогою ін’єкції препаратів фармацевтичного, гомеопатичного та біологічного походження. Метою мезотерапії є уповільнення старіння, підвищення пружності шкіри, усунення мішків під очима, другого підборіддя, розтяжок, рубців, боротьба з випадінням волосся, лікування вугрового висипу, судинних проблем, боротьба з целюлітом і зайвими кілограмами. Мезотерапія успішно застосовується після пластичної хірургії, лазерної шліфовки, тобто здатна скоротити період реабілітації.
Препарати мезотерапії можуть вводити поодиноко, а можуть у вигляді коктейлю. Лікар сам визначає, в залежності від анатомічних особливостей або проблем шкіри, які компоненти необхідні для процедури.
Ми познайомили вас з наймоднішими «уколами краси». Але скільки б ви не читали і не дізнавалися про ефекти, тривалості дії, можливі побічні явища, необхідна попередня консультація лікаря-косметолога, який розповість про протипоказання і протестує шкіру. Адже краса безпосередньо залежить від нашого здоров’я і кожен сам вибирає, що для нього важливіше.