У вишні все цілюще
Важко знайти людину, якій не були б до смаку соковиті плоди вишні.
Знали українці, що вишня – чудові ліки, зверталися до неї впродовж року. Бо всі частини дерева мають багатий склад біологічно активних речовин. Тож вишнею лікувалися, а особливо вживали для профілактики захворювань. Тобто, якщо у вашому садочку є вишня, то вміло і вчасно користучись нею, можна запобігти багатьом захворюванням. для цього використовують молоді пагони, плоди, плодоніжки, листя, кору, коріння і навіть клей.
Плодоніжки допоможуть, якщо непокоїть нирковокам’яна хвороба, захворювання суглобів, набряки, пронос.
- чайну ложку подрібненої сировини на склянку окропу нагрівали в киплячій воді на водяній бані 15 хвилин. Пити по столовій ложці чотири рази на день.
Плоди поліпшують
Плоди поліпшують апетит та травлення, знімають запалення дихальних шляхів, зміцнюють увесь організм, особливо показані тим, у кого недокрів’я. Свіжа ягода – це й ефективний послаблювальний засіб. Лікують вишнями і глисти. Для цього у вишневий сезон треба з’їдати вранці натщесерце по склянці ягід. Люди, в яких болять суглоби, можуть їсти вишні, запиваючи молоком. Взимку вживають сушені ягоди.
Листя вишні має значно багатший хімічний склад, ніж ягоди. Кожна господиня, засолюючи огірки, помідори чи гриби, особливо кладе в бочки (банки) листя вишні, а воно віддає овочам у розсолі усі свої корисні для здоров’я людини речовини.
Відварами свіжого листя
лікують хронічні коліти, атонію кишківника.
Зварене в молоці листя лікує печінку
- столову ложку подрібненого листя залити склянкою молока, кип’ятити 5 хвилин на слабкому вогні. Настояти 20 хвилин, процідити. Пити по 1/4 склянки 4 рази на день.
Усі вишневі ліки рекомендовані від подагри, а всі зовнішні кровотечі можна спинити потовченими вишневими листочками, приклавши їх до ушкодженої шкіри чи слизової оболонки.
Ось таке воно диво-дерево – вишня.
Наталія Земна