Вагітність – незвичайний, цікавий і складний період в житті жінки. До народження дитини готується не тільки її організм, але і психіка, що відбивається на роботі мозку. Напевно, кожен помічав, що поведінка вагітних жінок дещо змінюється. Вони то стають веселими, то сумними, то тривожними. Всі їхні думки з моменту усвідомлення свого стану пов’язані з появою малюка на світ.
Психологи вже давно вивчали причини поведінки вагітних жінок, а недавно наукові співробітники Лондонського Королівського коледжу Холлоуей провели цікаве дослідження, результатом якого став висновок, що у вагітних більш активною стає права півкуля. На думку вчених, саме це робить їх чутливішими, сердечними, збудливими в сприйнятті, і навіть включає почуття до чужих емоціям.
Трохи раніше британські вчені встановили, що невелике зниження швидкості процесів навчання і пам’яті під час вагітності допомагають підготувати майбутню маму до змін когнітивного поведінки після появи на світ малюка.
Психологи стверджують, що таким чином організм вагітної жінки на інстинктивному рівні готується до формування справжнього зв’язку з немовлям.
У даному дослідженні взяли участь 39 вагітних жінок, які перебували на самих ранніх термінах. Вчені глибоко вивчили нейрофізіологічну роботу їх мозку. Фахівці кажуть, що вивчення таких нейрофізіологічних процесів, що протікають в організмі вагітної жінки, в майбутньому допоможуть точно зрозуміти механізм утворення емоційного зв’язку матері і немовляти. Крім того, вчені сподіваються, що це допоможе до кінця зрозуміти природу післяпологової депресії.
Нагадаємо, що в правій півкулі знаходяться області, які відповідають за наші емоції, а в лівій півкулі розташовані області, що відповідають за логічні навички, які в момент вагітності слабшають. Так, американські вчені раніше встановили, що мозок жінки при вагітності стає менше на 4%, а після пологів поступово набуває колишніх розмірів.
Цей експеримент є доповненням до дослідження, що проводилося раніше. У ньому вчені встановили, що емоційні порушення у майбутньої мами спрямовані на підготовку її до благополучних змін, які її чекають після пологів. Таке трапляється абсолютно з усіма породіллями.