У морозну зиму частішають випадки інсультів

Морозна зима несе нам не тільки низку веселих свят, а й справжні випробування для організму. Особливо відчувають це наші судини. Через знижений кисень в повітрі навіть здорові люди можуть відчувати дискомфорт. Як результат судинної патології може трапитися інсульт. Обережність у морози необхідно проявляти в першу чергу гіпертонікам і сердечникам.

Лікарі-неврологи кажуть, що при інсульті дуже важлива перша допомога в перші три години. Проте вся проблема в тому, що іноді інсульт не має яскраво виражених симптомів, які виразно свідчать про небезпечний стан людини.

Лікарі описали кілька моментів, які допоможуть визначити у людини інсульт.

1. Першою ознакою є порушення посмішки. Попросіть людину посміхнутися — якщо усмішка не симетрична, можна викликати «Швидку допомогу». Така «крива» посмішка виникає в результаті порушення чутливості нервових закінчень і скорочення лицьових м’язів через збій мозкового кровообігу.

2. Людина не може виразно розмовляти. Якщо у людини інсульт, вона не може вимовити виразно і декількох слів, не може побудувати фразу і чітко вимовити дзвінкі приголосні.

3. Підняття рук. Вражена інсультом людина не може підняти обидві руки симетрично, синхронно і на однаковій висоті — одна рука буде «відставати».

Лікарі кажуть, що наявність хоча б одна з трьох ознак — це вже привід термінового звернення за медичною допомогою. І навіть якщо людина говорить, що їй краще, все одно треба викликати Швидку».

Людям, що страждають гіпертонією і серцево-судинними захворюваннями, краще взагалі обмежити перебування на вулиці в сильні морози. Звичайно, це не означає, що не потрібно бувати на свіжому повітрі. Коли погода дозволяє, то треба обов’язково бувати на свіжому повітрі, особливо перед сном.

Якщо все-таки на вулицю вийти необхідно, а термометр показує –20°С, то потрібно прислухатися до рекомендацій лікаря. Насамперед, такі пацієнти повинні приймати запропоновані лікарем препарати. З собою завжди потрібно мати засоби, які швидко розширюють судини, на випадок виникнення нападу стенокардії. І важливо тепло одягнутися. При цьому одягатися потрібно правильно: вітається принцип багатошаровості — краще кілька тонких кофтинок, ніж один товстий светр, а одяг, який стикається з тілом, не повинен бути синтетичним.

Людям з ішемічною хворобою серця не можна виходити на мороз без рукавичок, щоб уникнути спазму капілярів судин шкіри. Рефлекторно такий же спазм виникає в коронарних судинах, що неодноразово підтверджено експериментально.

Бережіть здоров’я, і нехай морозна зима принесе лише радість і веселощі!