У кишечнику знаходиться другий мозок?

Нервова система кишечника – скупчення нервових вузлів і нервових закінчень, що передають команди з ЦНС. Однак вчені встановили, що влаштована нервова система кишечника набагато складніше і фактично являє собою другий мозок, настільки унікальна її будова і система зв’язків.

Дослідження

Фахівці з області нейрогастроентерології провели дослідження, яке підтверджує, що обидва наші «мозки» є автономними одиницями, але при цьому знаходяться в постійному контакті.

За що відповідає «мозок» кишечника?

«Мозок» кишечника самостійно вирішує всі аспекти травлення, на всьому протязі шлунково-кишкового тракту, від стравоходу до прямої кишки, використовуючи ті ж інструменти, що і головний мозок: мережу нейронних ланцюгів, нейротрансмітерів і білків. В ході еволюції сформувалися своєрідні видалені контури, які дозволяють розвантажувати головний мозок від непотрібної роботи.

Про доказ існування «кишкового» мозку говорить і той факт, що кишечник продовжує справно функціонувати, коли відсутній його зв’язок з головним і спинним мозком. Основним передавачем інформації в нервових ланцюжках кишечника є серотонін. При цьому 95% цієї біологічної речовини міститься в шлунково-кишковому тракті.

Вчені вважають, що нові знання можна використовувати для успішного лікування ряду захворювань – гастроентерологічних, психіатричних, враховуючи тісний зв’язок цих двох сфер.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.