У кого клацають суглоби?

Хрускіт в суглобах – досить поширена скарга, особливо часто турбує хрускіт в колінах. Природа створила наше тіло, як добре налагоджений механізм, і коли в його роботі немає збоїв, нічого клацати не повинно.

Хрускіт у немовлят

Суглобові поверхні кісток, що зчленовуються, збігаються один з одним до сотих часток міліметра. І тим не менше хрускіт в суглобах можна почути навіть у немовлят, хоча у них-то все повинно бути в ідеалі!

Фахівці пояснюють, що у немовлят хрускіт в суглобах пов’язаний з гіпотонусом м’язів. Це коли в самому суглобі порушення відсутні, але м’язи навколо суглоба знаходяться в розслабленому стані. Це призводить до того, що в певний момент суглоби розліпаються, утворюючи характерне клацання.

Хрускіт у дорослих

З віком у дорослих відбуваються зміни в хрящах і зв’язках. Хрящі стають більш щільними, в них відкладаються солі, що і викликає хрускіт.

Крім того, лікарями відзначено, що при захворюванні печінки утворення суглобової рідини може зменшитися, в наслідок чого тіло починає скрипіти, як «не змащений віз».

Хрускіт в суглобах може бути викликаний і професійними особливостями: у спортсменів, музикантів, масажистів через зайве навантаження суглоби зношуються завчасно.

Часто хрускоту в суглобах сприяє дефіцит вітаміну D і ендокринні порушення.

Що робити при клацанні в суглобах?

Необхідна консультація лікаря-остеопата. При своєчасному правильному лікуванні хрускіт практично зникає. Лікар-ендокринолог порекомендує, як зміцнити сполучну тканину, заповнити недолік вітаміну D, інших вітамінів і мінералів.

Перегляньте свій спосіб життя. Найкорисніше при хрускіті в суглобах – ходьба, тому зробіть піші прогулянки своєю звичкою. Також дуже корисне плавання взагалі для всієї кісткової системи.

Раціон поповніть холодцем, желе, суфле, тобто желатином – речовиною, яка є будівельним матеріалом для сполучної тканини.

Дуже важливо стежити за своєю вагою, так як саме на суглоби доводиться зайве навантаження.