Здоров’я дітей є пріоритетом всіх батьків. Але, на жаль, самі ж батьки в багатьох випадках несвідомо підривають дитяче здоров’я. Виявляється, благополуччя в родині впливає на роботу серцево-судинної системи в майбутньому. Це стверджують дослідники з Університету Гельсінкі.
Учасниками дослідження стали майже 3580 дітей у віці від 3 до 18 років. Вчені встановили дані про соціально-економічний статус сім’ї, спосіб життя батьків, емоційну стійкість дітей, проблеми в їх поведінці, соціальну адаптацію та рівні стресу.
Через 27 років після початку дослідження вчені провели обстеження, оцінивши стан здоров’я серцево-судинної системи 1 089 учасників віком 30-45 років.
Вчені зробили висновок, що якість життя в дитинстві впливає на стан здоров’я серцево-судинної системи в дорослому житті. Так, учасники зі щасливим дитинством на 14% частіше мали нормальну вагу, на 12% рідше курили, а рівень глюкози в крові у них на 11% частіше відповідав нормі в порівнянні з тими, хто був менш благополучний в дитячі роки.
Виявилося також, що високий соціально-економічний статус і рівень саморегуляції поведінки в дитинстві дуже міцно пов’язані з міцним здоров’ям серцево-судинної системи у дорослих.
Таким чином, експерти вважають, що батьки можуть допомогти дітям надовго зберегти здоров’я серцево-судинної системи. Але для цього вони самі повинні вести здоровий спосіб життя, дбати про створення сприятливого емоційного оточення, прагнути до фінансового благополуччя, вчити дітей самоконтролю агресії і імпульсивної поведінки, допомагати адаптуватися в соціальному плані. І завжди пам’ятати – діти в більшості випадків підсвідомо дублюють спосіб життя, поведінку і принципи своїх батьків, навіть якщо не приймають їх.
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.